لاغری موضعی با مزوتراپی

لاغری موضعی با مزوتراپی


مزوتراپی روشی بی‌خطراست که برای آب کردن و کاهش چربی‌ها استفاده می‌شود. مناطق پر از چربی، مانند شکم، بازو و ران‌ها اغلب نواحی دارای مشکل هستند. مزوتراپی یک تخصص پزشکی زیبایی است.
این روش شامل تزریق مقادیر میکروسکوپی انواع عوامل دارویی، عصاره‌های گیاهی طبیعی، عوامل هومئوپاتی (همسان‌درمانی) و ویتامین به پوست می‌باشد. پزشک ممکن است یک روش اختصاصی را برای درمان مشکل شما انتخاب کند. مزوتراپی ممکن است برای درمان کاهش وزن، خوش‌تراش کردن بدن، و جوان‌‌سازی پوست مورد استفاده قرار گیرد. برخی روش کنترل درد مزو را در نظر می‌گیرند که بر اساس شرایط فردی بررسی می‌شود.

مزایا

روشی بی‌خطر و موثر
بدون نیاز به استراحت
بدون درد و ناراحتی
نتایج نسبتاً سریع

متقاضیان مزوتراپی لاغری

بزرگسالان سالم بین 20 تا 70 سال ممکن است جهت خوش‌ فرم کردن بدن و درمان کاهش وزن و جوان‌ سازی پوست از مزوتراپی استفاده کنند. متقاضی مناسب برای درمان کاهش چربی در شرایط وزنی تزدیک به ایده‌آل قرار دارد که دارای نواحی موضعی چربی است که با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌رود. با اینکه هیچگونه منعی برای درمان با مزوتراپی وجود ندارد، اما توصیه می‌شود مانند هر درمان دیگری زنان باردار تا موقع زایمان و اتمام دوره شیردهی منتظر بمانند. این درمان برای افراد مبتلا به سرطان و کسانی که مبتلا به بیماری‌های قلبی هستند نیز توصیه نمی‌شود. مزوتراپی بدون سوزن برای افرادی که مبتلا به صرع هستند یا از ضربان‌ساز قلب استفاده می‌کنند توصیه نمی‌شود زیرا در آن از جریان الکتریکی استفاده می‌شود. مزوتراپی برای افرادی که دارای پوست شل و آویزان هستند روش درمانی موثری نخواهد بود.

نواحی قابل درمان

تجزیه چربی با مزوتراپی می‌تواند در چند ناحیه از بدن و صورت مورد استفاده قرار گیرد، از جمله:
بازوها
غبغب
شکم و پهلوها
ران‌ها
باسن
کمر
دور کمر
زانوها

روش درمان مزوتراپی لاغری

قبل از اینکه تحت درمان مزوتراپی قرار گیرید باید با یک متخصص مشورت کنید. درمان می‌تواند توسط هر متخصص آموزش‌دیده انجام شود. در طول مشاوره متخصص تصمیم می‌گیرد که درمان برای شما مناسب است یا خیر. بهتر است درخواست کنید که تصاویر قبل و بعد از درمان در اختیارتان قرار بگیرند تا نتایج این روش بر روی سایر بیماران را مشاهده کنید.

مزوتراپی متداول

مزوتراپی متداول شامل یک سری تزریقات بسیار کوچک (میکرو) به نواحی تحت درمان است. درمان با استفاده از یک سوزن دستی بسیار ریز یا یک مزوگان انجام می‌شود و تقریباً بدون درد است. پزشک مقادیر اندازه‌گیری شده از داروهای مختلف را دقیقاً زیر پوست تزریق می‌کند. در درمان‌های صورت از اسید هیالورونیک اغلب برای آبرسانی و تغذیه پوست جهت بهبود رنگ و بافت آن استفاده می‌شود. سوراخ کردن پوست با تزریق‌های میکرو همچنین برای تحریک تولید کلاژن جدید در پوست استفاده می‌شود. برای درمان بر روی بدن از عناصر فعال که به شکستن چربی‌های موضعی به دام افتاده و بهبود گردش خون کمک می‌کنند، غدد لنفاوی و تخلیه وریدی استفاده می‌شود. درمان بسته به اندازه ناحیه تحت درمان حدود 30 تا 45 دقیقه طول می‌کشد. معمولاً یک دوره‌ی حداکثر 8 جلسه‌ای به فواصل یک تا دو هفته مورد نیاز است.

مزوتراپی بدون سوزن

با مزوتراپی بدون سوزن محلول مواد تشکیل دهنده به طور مستقیم بر روی پوست استفاده می‌شود. سپس یک جریان الکتریکی برای فشار دادن مواد تشکیل دهنده به داخل پوست استفاده می‌شود. این درمان تقریباً بدون درد است و برای افرادی که تمایلی به استفاده از سوزن ندارند مناسب می‌باشد. این روش حدود نیم ساعت طول می‌کشد و معمولاً یک دوره با فواصل هفتگی جهت دستیابی به نتایج کامل نیاز است.

پس از درمان

این روش به طور کلی 30 دقیقه طول می‌کشد و نیازی به آماده‌سازی یا دوره بهبودی ندارد. علاوه بر این، از بانداژها یا پانسمان‌های سنگین استفاده نمی‌شود.

برای مشاهده نتایچ به چند جلسه درمان نیاز است؟

تمام بیماران با هم متفاوت هستند و نیاز به بررسی‌های مخصوصی بوده که بستگی به شرایط بدن بیمار دارد. برخی از بیماران پس از یک جلسه درمان نتایج را مشاهده می‌کنند در حالی که برخی دیگر نیاز به 4 تا 5 جلسه برای مشاهده‌ی نتایج دارند. معمولاً لباس بیماران برایشان گشادتر شده و فامیل و دوستان بیمار متوجه لاغری وی می‌گردند.

میزان ماندگاری نتایج

نواحی تحت درمان تا زمانی که بیمار از عادات زندگی سالم پیروی کند خالی از چربی خواهد ماند. رعایت اعتدال در رژیم غذایی و ترکیب محتاطانه‌ای از ورزش‌های هوازی و غیرهوازی بسیار مفید خواهد بود.

خطرات و عوارض جانبی

عوارض مزوتراپی لاغری بسیار نادر است. ممکن است در صورت انجام مزوتراپی معمول دچار قرمزی خفیف یا تورم در اطراف محل تزریق شوید، اما این عوارض معمولاً ظرف چند روز برطرف می‌شوند. همچنین این احتمال وجود دارد که به برخی از مواد مورد استفاده حساسیت داشته باشید. اگر آلرژی داشته باشید ممکن است برای جلوگیری از عوارض لاغری با مزوتراپی پیش از انجام درمان نیاز به یک تست باشد.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.