اسکلروتراپی

در این روش که یکی از روش های درمانی بسیار مفید و مؤثر و در عین حال بسیار زود بازده برای عروق واریسی می باشد. پزشک متخصص ماده ای را به داخل عروق واریسی تزریق می کند که باعث جمع شدن عروق می شود که هم برای عروق واریسی و هم عروقی که به اصطلاح عنکبوتی گفته می شود و مثل تار عنکبوت تنیده شده بسیار درهم و ریز هستند قابل استفاده می باشد. در این روش در واقع هیچ جراحی اتفاق نمی افتد و فقط با یک تزریق درمان انجام می شود.
در این متد در واقع ماده ای که به داخل عروق تزریق میشود باعث می شود تا عروق کمی ملتهب شود و ورم کند و این موضوع را، عبور جریان خون بسته و عروق می شکند و در نتیجه از بین می رود.
درواقع عروق واریسی، عروقی هستند که به طور مزمن و با گذشت زمان به تدریج کارایی خود را از دست داده اند و هیچ عملکردی ندارند ، فقط ظاهر نازیبایی دارند که به مذاق افراد ممکن است خوش نیاید. عروق واریسی معمولاً در ناحیه پا که مسئول تحمل وزن را دارد و بیشتر هم در افرادی که اضافه وزن دارند یا مدت های طولانی می ایستند ایجاد میشود و معمولاً هم در عروقی ایجاد می شود که بسیار ریز هستند و شکننده که دیواره نازک دارند و دریچه وریدی خوب کار نمی کند و جریان خون برگشت دارد.
حتماً قبل از انجام اسکلروتراپی در کلینیک تخصصی آبنوس ، توسط پزشک متخصص معالجتان معاینه دقیق صورت می گیرد و سپس بهترین درمان برای شما درنظر گرفته خواهد شد