میکرودرم ابریژن

یک پورسه نسبتا غیر تهاجمی است برای بازسازی کلی پوست از لحاظ مواد و استحکام .در این روش شواهد آسیب های ناشی از نور خورشید چروک ها ،خطوط ریز و لک های ناشی از افزایش سن ،اسکار آکنه،ملاسما و سایر وضعیت های پوست بهبود می یابد .
در این روش از یک ابزار خاص با سطح سانیده استفاده می شود که سطح خارجی پوست را لایه برداری میکند.در این روش از پودر های آلومینیوم اکسید با بی کربنات سدیم و یک دستگاه مکش استفاده می شود.
در همه نوع پوست و رنگ بی خطر است .
برای موارد زیر به کار می رود :
-خطوط زیر پوست و چروک های سطحی
-افزایش پیگمانتاسیون پوستی(لک ها)و نقاط قهوه ای رنگ سطح پوست
-منافذ باز پوست و نقاط سر سیاه
-آکنه و اسکار آکنه
– استریا یا ترک های پوستی
– ملاسما
– آسیب های ناشی از نور خورشید
– بهبود قوام و استحکام پوست

مراقبت های خاصی قبل از انجام میکرودرم نیاز نیست فقط تمیز کردن پوست از کرم های آرایشی.
بهتر است از تماس مستقیم با نور خورشید اجتناب شود.
از یک هفته قبل از انجام میکرودرم از درمان های لایه بردار استفاده نشود و همچنین از واکس های پوستی برای مو زدائی یا لایه برداری مصرف نشود.

عوارض میکرودرم ابریژن
درد سطحی موضعی پوست در لمس، تورم مختصر و قرمزی پوست که بعد از چند ساعت از بین می رود.
کبودی مختصر هم در پوست های حساس اتفاق می افتد که در اثر مکش سر دستگاه طی درمان اتفاق می افتد.
می شود از رطوبت رسان در پوست های خشک یا با پوسته ریزی استفاده کرد.
استفاده از ضد آفتاب در هفته های اول بعد از انجام درمان لازم است.

دستگاه ميكرودم ابريژن جهت لايه برداري سطح پوست به عمق دلخواه استفاده مي گردد . در اين دستگاه لايه برداري توسط پاشش پودر انجام ميگيرد .مكانيسم عمل به اين صورت ميباشد كه پودري ازنازل وسط دستگاه به پوست پاشيده و باعث خراش آن مي گردد و همزمان توسط مكنده هاي اطراف هندپيس پودرو پوست كشيده شده كشيده شده به داخل محفظه ديگري مكيده ميشود. البته بعضي از دستگاههاي ميكرودرم ابريژن مانند آنچه در كلينيك آبنوس مي باشد مجهز به يك هندپيس ديگري هم هستند قادر به اندرمولوژي ميباشد بدين شكل كه پيش از كار لايه برداري يا هندپيس مذكور افزايش جريان خون را زير پوست با ايجاد مكش افزايش ميدهد.

از دستگاه ميكرودرم ابريژن براي از بين بردن ضايعات سطحي پوست مانند اسكارهاي آكنه سطحي ، چين و چروكهاي ظريف ، لكه هاي سطحي ناشي از پيري ، منافظ باز و پاكسازي استفاده مي شود.