هایفو (Hifu)

یکی از تکنینک های غیر تهاجمی درمانی برای حرارت دادن به بافت کلاژن است که در واقع می توان به بالاترین تاثیر و بیشترین لیفتینگ را در میان تمام دستگاه های موجود، از آن نام برد.
در واقع در این روش میزان تولید کلاژن افزایش می یابد که منجر به سفت شدن پوست می شود. امواج اولتراسوند یا امواج فراصوتی هیچ عارضه ای ندارند و حتی این دستگاه از نظر PDA نیز کاملاً تایید شده است، امواج فراصوت وارد لایه عمقی که لایه ای به نام SMAS در روی عضله سفت شده و روی بافت کلاژن و ایلاستین آن قسمت اثر گذاشته و اثر حرارتی آن منجر به دوباره سازی و نو سازی کلاژن ها شده و کلاژن های جوان و پر اب جایگزین رشته های کلاژن پیر و فرسوده می شود.
بعد از انجام هایفو بلافاصله حدود 20% تغییر دیده می شود، که در نیمه صورت که هایفو انجام شده است نسبت به نیمه دیگر تغییراتی مثل بالا رفتن گونه، کشیده شدن صورت به بالا، کم شدن عمق خط خنده و خط اندوه و حتی زاویه سازی صورت تا حدودی کامل مشهود می باشد، اثر کامل هایفو حدودا 2-3 ماه طول می کشد که چون پروسه کلاژن سازی زمان بر است پس این تایم معقولانه است.
ماندگاری اثر هایفو 1-2 سال است که بستگی به میزان افتادگی پوست و در افراد مختلف با سنین مختلف میزان ماندگاری ممکن است کمی متغیر باشد.
البته ناگفته نماندکه بهترین سن انجام هایفو از حدود 30 تا 35 تا 65 سال گفته میشود که ما در کلینیک آبنوس در سن های کمتر یا بیشتر هم انجام دادیم و علت آن هم این است که سن های تقویمی با سن های پوستی افراد متفاوت است. بطور مثال ممکن است که سن تقویمی آن 27 سال است اما به علت چاقی و لاغری های فراوان و کاهش یا افزایش وزن های پی در پی پوست آن شل شده و سن پوستی آن خیلی بیشتر از سن تقویمی می باشد و ممکن است نیاز به هایفو باشد ولی چون در سن پایینتر شروع شده ، ملندگاری آن تا 2 سال افزایش می یابد.
در کلینیک آبنوس ما برای فرد 68 ساله هم هایفو انجام دادیم و خیلی هم از نتیجه راضی بودند و این بیانگر این نکته است که این اعداد و ارقام سن پوستی را باید دقیق تر بعد از معاینه و ویزیت پزشک مشخص کرد و آنگاه بهترین تصمیم را برای لیفتینگ پوستی گرفت.