مراقبت های قبل از کاشت

مراقبت های قبل از کاشت ابرو طبیعی

یکی از مهم ترین مسائل در زیبایی چهره هر فردی داشتن ابروهای زیبا و پر پشت می باشد.امروزه ابروهای نازک همانند گذشته دیگر جذابیتی نداشته و امروزه ابروهای پر پشت مورد توجه قرار گرفته است به ههمین جهت فراد زیادی از جمله مدل ها و بازیگران و افراد مشهور اقدام به انجام کاشت ابرو طبیعی می نمایند.

افرادی که دچار کم پشتی و ریزش ابرو هستند متقاضیان کاشت ابرو طبیعی هستند. اکثر خانم ها بر این باورند که با انجام تاتو و هاشور ابرو می توانند ابروهایشان را همانند گذشته به شکل قبل برگردانند اما واقعیت بر این است که هاشور و تاتو ابرو نه تنها ابرو را به حالت طبیعی بر نمی گرداند، بلکه معایبی همچون مصنوعی بودن ظاهر ابرو، استفاده از رنگ های شیمیایی، محدود بودن مدل های ابرو، درد و خطرات ناشی از انجام ابرو را داراست. همچنین شایان ذکر است که ابرویی که تتو و یا هاشور شده باشد به هیچ وجه آن را نمی توان پاک کرد و به شکل روز اول آن برگرداند.

پس در انتخاب خود دقت کرده و قبل از انجام هرگونه فعالیتی از قبیل موضوعات یاد شده تحقیق کنید.

دلایل و عوامل ریزش ابرو بیماری هایی همچون تغییرات در هورمون ها ، عفونت ها ، کمبود برخی مواد معدنی مانند آهن در بدن و همچنین اختالالت تیروئیدی ممکن است سبب ریزش مو و  ابرو شود.

امروزه با تحقیقاتی که صورت گرفته است به این نتیجه رسیده شده است که بیشترین دلیل ریزش ابرو اختلالات تیروئیدی می باشد. یکی دیگر از مهم ترین دلایل ریزش ابرو تغذیه نا مناسب می باشد.

کمبود ویتامین E در بدن سبب ریزش مو می شود.کمبود آب بدن نیز می تواند دلیل دیگری بر ریزش ابرو باشد.

کمبود پروتئین ، بیوتین ، ویتامین های گروه B و… نیز دیگر دالیل کم پشتی و ریزش ابرو است.

برای درمان ریزش ابرو می توانید از اسید های چرب استفاده نمایید.مصرف امگا 3 و امگا 6 در کاهش ریزش مو بسیار موثر می باشد.

همچنین استفاده مواد غذایی سرشار از پروتئین مانند گوشت مرغ و ماکیان ، تخم مرغ و… سبب از بین بردن شکنندگی مو و ضعف آن می شود.

علاوه بر این استفاده از بادام ، بادام زمینی ، فندق ، انبه و … که سرشار از آنتی اکسیدان هستند بهترین راه برای جذب ویتامین E می باشد.

غلات هم مانند جو و برنج می تواند نیاز شما به ویتامین B را برطرف سازد. استفاده از برخی داروهای سبب ریزش ابرو می شود.

داروهای ضد التهاب مانند سولینداک ، داروهای درمان روانپزشکی مانند لیتیوم و یا دوگزیپین ، داروهای کاهش وزن و همچنین داروهای ضد تشنج همگی جز داروهایی هستند که استفاده از آن ها منجر به ریزش ابرو می شوند.

علاوه بر این موارد داروهایی مانند داروهای ضد بارداری جز داروهایی هستند که استفاده از آن ها باعث ریزش ابرو و مو می شود.

از دیگر مواردی که منجر به ریزش ابرو می شود اختالالت رفتاری ، سرطان ها و مراحل درمان آن)شیمی درمانی( ، عوامل فیزیکی مانند تصادفات و صدمات جسمی ، باال رفتن سن ، ایجاد حساسیت ها و آلرژی و عوامل ژنتیکی همگی جزئی از عوامل ریزش ابرو می باشد.

موی ابرو دارای ویژگی هایی می باشد که در این جا به آن می پردازیم: جهت رشد مو ابرو یکی از ویژگی های ابرو می باشد که جهت کاشت ابرو طبیعی می بایست به آن دقت شود.همچنین زاویه قرارگیری ابرو بدین گونه می باشد که رشد فولیکول آن به صورت زاویه دار می باشد تا مو بر روی صورت بخوابد.

پس کاشت ابرو طبیعی تفاوت های با کاشت مو دارد و می بایست به آن ها دقت شود.

علاوه بر این موی ابرو به صورت تکی رشد می کند و مانند موی سر از دسته های چند تایی تشکیل نشده است. تمامی این نکات سبب می شود که کاشت ابرو طبیعی نیاز به مهارت دقت خاصی داشته باشد.

به همین علت پیش از شروع کاشت ابرو تمامی این نکات در نظر گرفته شده و برای توازن 2 ابرو طرح کاشت ابرو بر روی صورت پس از شروع به کار پیاده سازی می شود.

قبل از کاشت ابرو:

-مشاوره

مشاوره کامل با پزشک به شما کمک میکند تا مطمئن شوید که آیا برای کاشت ابرو مناسب هستید یا خیر، یا اینکه آیا درمان دیگری ممکن است گزینه بهتری باشد.در این جلسه تمام سواالت خود را با پزشک مطرح کنید تا استرس و نگرانی های شما رفع شود. -تصمیم گیری در مورد شکل مناسب ابرو دستیابی به فرم مناسب ابرو متناسب با صورت فرد بسیار مهم است.پزشک با در نظر گرفتن نظر شما و رعایت استانداردهای الزم، فرم ابروی شما را رسم میکند ، سپس کاشت ابرو در این محل انجام میشود.

مراحل کاشت ابرو

مرحله 1 :طراحی ابروها قبل از انجام عمل کاشت ابرو، در یک جلسه مشاوره با پزشک در مورد اهداف و انتظارات خود صحبت می کنید.

در این جلسه تصمیم می گیرید که آیا پیوند ابرو روشی مناسب برای شما است یا خیر.

شما و پزشکتان ابروهای ایده آل خود را طراحی خواهید کرد.

پزشک مواردی که الزم است را به شما توصیه می کند، اما به نظرات شما نیز گوش می دهد.

با طراحی ابروها قبل از عمل می توانید مطمئن باشید که نتایج این روش طبیعی و رضایت بخش خواهد بود.

سپس مشخص می شود که موهای اهدا کننده از کجا و چگونه برداشته می شود.

بیشتر افراد موهای خود را از قسمت پشت سر استخراج می کنند، اما بهترین گزینه برای هر فرد بستگی به این دارد که بلندی موهای شما چقدر است. موهای اهدا کننده باید از قسمت کامل و سالم مو تهیه شوند، تا فولیکول های از دست رفته قابل توجه نباشند.

مرحله 2 :اعمال بیهوشی بیشتر افراد قبل از پیوند ابرو از داروی آرام بخش خوراکی استفاده می کنند که باعث آرامش آنها در طی عمل می شود.

پزشک همچنین از بیحسی موضعی در ناحیه ابرو و ناحیه ای اهدا کننده استفاده خواهد کرد.

در حین عمل بیدار خواهید شد، اما هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

مرحله 3 :برداشت و آماده سازی گرافت دا کننده را برداشت می کند. این موها معموالً با کمک تیم جراحی جراح موهای اه از پشت سر یا پشت گوش استخراج می شوند.

دو روش اصلی برای برداشتن موهای اهداکننده وجود دارد:  FIT وFUT

با استفاده از  FIT  یا استخراج واحد فولیکول، پزشک از یک پانچ برای جدا کردن موها به صورت جداگانه تا زمانی که به اندازه کافی جمع شود استفاده می کند. اما در روش FUT پزشک یک نوار کامل از پوست را از پشت سر شما خارج می کند. سپس ، تیم جراحی با استفاده از میکروسکوپ پیوندها را از نوار خارج کرده و آنها را برای قرار دادن در ابرو آماده می کنند.

مرحله 4 :کاشت جراح شما یک به یک گرافت مو را در ابروهای شما قرار می دهد. در این مرحله با دقت هر مو در زاویه صحیح کاشت می شود تا همانند موهای طبیعی ابرو رشد کنند. بنابراین روشی طوالنی مدت می باشد و به طور معمول حدود چهار ساعت طول می کشد، اما بسته به تعداد پیوندها، ممکن است زمان کاشت ابرو طوالنی تر یا کوتاه تر باشد. پزشك دو ساعت پس از اتمام عمل صبر می كند تا مطمئن شود شما از نتایج راضی احتماالً هستید. آنها می توانند تغییراتی ایجاد کنند و یا موهای بیشتری را اضافه کنند تا ابرو به شکل و حجم مناسب برسد.

مرحله 5 :مشاهده نتیجه نهایی بیشتر افراد بعد از عمل احساس درد و ناراحتی کمی دارند و ممکن است پوسته های ریز و درشتی در اطراف ابرو های کاشت شده ایجاد شود یا ممکن است این منطقه برای چند روز قرمز شود. برخی از افراد دچار کبودی یا تورم در اطراف چشمشان می شوند، اما اکثر مردم اگر کبودی یا تورم داشته باشید احتماالً این مشکل را ندارند. حتی قابل توجه نخواهد بود.