کرایو درمانی

 

ما در کلینیک آبنوس مشهد مفتخریم خدمت ویژه‌ای به نام کرایو درمانی را ارائه می‌دهیم . کرایو یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای درمان ضایعات خوش‌خیم و بدخیم پوستی است راه های فراوانی برای درمان وجود دارد اما بهترین آن‌ها کرایو می‌باشد .یکی از مزایایی کرایو سریع‌تر بودن آن نسبت به بقیه درمان‌هاست

کرایو درمانی آسیب‌هایی کمتری نسبت به دیگر موارد دارد چون باعث آسیب بر روی بافت های پوست نمی‌شود و آسیب‌هایی مخاطی (پوستی و زیرپوستی )کمتری را شاهد هستیم که کرایو را نسبت به بقیه درمان‌ها جدا می‌سازد.

کرایو درمانی به‌صرفه است؟

کرایوتراپی یا به عبارتی که کرایو درمانی به‌طور عمده برای درمان ضایعات خوش‌خیم و بدخیم پوستی به مورداستفاده است . که روشی بسیار مقرون‌به‌صرفه و قابل‌دسترس و سریع است که کمتر هم نیاز به بی‌حسی دارد در این روش با  بخارهای نیتروژن مایع در دمای °۱۶۸- مورداستفاده قرار می‌گیرد که منجر به تخریب سلول‌های پوستی با ضایعه موردنظر می‌شود.

فن‌های مورداستفاده کرایو درمانی چیست؟

با تکنیک‌های مختلفی بر اساس نوع ضایعه انجام می‌شود این ضایعات پوستی شامل موارد
خوش‌خیم مثل انواع لنتیگو یا ضایعات متاثر از نور خورشید،کراتوز سبورئیک ،کلوئید و انواع زگیل می‌باشد.
و ضایعات بدخیم پوستی مانند Scc و Bss.

بعد کرایو درمانی چقدر باید مراقبت کنیم ؟

مراقبت‌های پوستی بعد از انجام کرایو به دلیل مراقبت‌های پوستی بعد از انجام کرایو به دلیل آسیب‌های مختصر بعد از انجام کرایو معمولاً مراقبت خاصی نیاز ندارد به‌جز حفاظت زخم از آلوده شدن، استفاده از ترمیم‌کننده موضعی و شستشوی مناسب با آب و صابون و پانسمان ساده مناسب بوده و نیاز به مراقبت‌هایی ویژه نمی‌شود مگر در شرایط خاص که با متخصصین ما در مرکز پوست و مو آبنوس همراه شما خواهند بود

عوارض بعد درمان کرایو درمانی چیست؟

عوارض بعد از انجام کرایو ممکن است به دلیل آسیب ملانوسیتها باعث کاهش موقتی پیگمنتاسیون پوست شود که منجر ایجاد تاول و زخم که معمولاً بعد از یک الی سه هفته بهبود پیدا می‌کند این امر بسیار طبیعی بود و با متخصصین ما در مرکز پوست و مو آبنوس این روند تسریع می‌یابد .

همچنین شما می توانید این روش درمان کرایو را با لیزر در همین مقایسه کنید با زدن بر روی لینک می توانید به مطلب لیزر درمانی پوست مراجعه نموده و اطلاعات خود را تکمیل تر نمایید .

همچنین برای سوالات متداوال شما در مورد کرایو به لینک مراجعه نمایید.