فوائد فوق العاده نوشیدن آب جوش برای بدن

فوائد فوق العاده نوشیدن آب جوش برای بدن

افرادی که آب جوش و ولرم زیاد مصرف می کنند و چندین مرتبه در روز شکم خود را با آب داغ ماساژ می دهند سریع تر به اندام و فرم دلخواه خود دست می یابند. آب جوش با افزایش شریان های خونی و ایجاد تحرک در توده های چربی از تراکم و انباشته انها می کاهد. با ما همراه شوید تا با فواید مصرف آب جوش برای بدن آشنا شوید…

۱- کاهش وزن

آب جوش برای سوخت و ساز طبیعی غذا در بدن بسیار مفید است. کسانی که برای کاهش وزن تلاش می کنند، بهتر است نوشیدن آن را به عنوان یک راه کمک کننده در نظر بگیرند. بهترین حالت استفاده از آب جوش در صبح و به صورت ناشتا است. استفاده از لیمو هم در کنار آب جوش می تواند مفید باشد.

آب جوش هم چنین در تجزیه ی بافت چربی در بدن موثر است.

۲- داروی طبیعی سرماخوردگی، سرفه و گلودرد

آب جوش یک داروی طبیعی فوق العاده برای سرماخوردگی، سرفه و گلودرد است. اخلاط و عفونت ها را از بین می برد و لوله ی تنفسی را از عفونت ها پاک می کند. هم چنین در پاک کردن اخلاط بینی هم نقش دارد. با مصرف منظم آب گرم شما قادر خواهید بود با آسم و مشکلات قلبی مبارزه کنید.

۳- جلوگیری از جوش صورت و بدن

آب جوش، از ایجاد باکتری های مولد جوش صورت و بدن جلوگیری می کند.آب گرم پوست را تمیزتر می‌کند و به افرادی که دارای پوست خشک هستند و آکنه دارند توصیه می‌شود.

۴- از بین بردن سموم بدن

با خوردن آب جوش، دمای بدن افزایش یافته و موجب عرق کردن می شود. عرق کردن هم فرآیندی است که سموم اضافه را از بدن دفع می کند. برای نتیجه ی بهتر می توان مقداری لیمو به آن اضافه کرد.

۵- جوان ماندن پوست

وجود سموم بدن، شما را زود تر سالخورده کرده و در نتیجه دفع آن ها به جوان ماندن پوستتان کمک می کند. هم چنین نوشیدن آب جوش در اصلاح سلول های پوستی که تحت تاثیر رادیکال های آزاد قرار گرفته و پوست را افتاده می کنند، نقش دارد.

۶- از بین بردن دردهای عضلانی و دل درد دوران قاعدگی

آب گرم برای کاهش دردهای عضلانی مفید است. آب جوش در از بین بردن دل درد دوران قاعدگی بانوان هم اثر بخش است. گرما ی آب جوش می تواند اثرات آرام بخشی روی ماهیچه های شکم بگذارد و در آخر انقباضات آن را بهبود می بخشد.

۷- کمک به تازگی و طراوت موها

نوشیدن آب جوش برای داشتن موهایی نرم و براق مفید است. چراکه اعصاب ریشه های مو را فعال می سازد. این امر برای دست یابی دوباره به موهایی شاداب و سالم دارای اهمیت است.

۸- تحریک رشد مو

فعال شدن ریشه های مو، هم چنین به رشد موها کمک کرده و به گونه ای فعالیت منظم ریشه های مو را برای رشد آن، تسریع می سازد.

۹-جلوگیری از شوره ی سر

آب جوش پوست سر را مرطوب نگاه داشته و از ایجاد شوره جلوگیری می کند.

۱۰-افزایش گردش خون و داشتن سیستم عصبی سالم

آب جوش، گردش خون را افزایش داده و به فعالیت مناسب اعصاب و ماهیچه ها کمک می کند.هم چنین با تجزیه ی چربی رسوب کرده در اطراف سلول های عصبی، کار آن ها را نیز تسهیل می سازد.

۱۱- تسهیل گوارش

مطالعات نشان داده اند که نوشیدن آب سرد در میان غذا یا بعد از آن، روغن و چربی غذای مصرف شده را سخت کرده و می تواند باعث رسوب چربی در دیواره روده ها گردد که خطر ابتلا به سرطان روده را افزایش می دهد. اما آب جوش نه تنها این مشکلات را ایجاد نمی کند، بلکه بسیار هم برای گوارش مفید است.

۱۲-بهبود حرکات روده

آب جوش با بهبود حرکات روده، از بیماری یبوست نیز جلوگیری می کند.خوردن یک لیوان آب جوش در صبح و به صورت ناشتا، روده را نرم کرده و حرکات مواد غذایی را در آن تسهیل می سازد.

۱۳- کمک به هضم و درمان نفخ

هضم بهتر، یک لیوان آب گرم در صبح کمک می‌کند تا از مشکلات نفخ خلاص شوید.

۱۴- درمان عفونت ادراری

درمان عفونت، آب گرم عفونت دستگاه اداراری را کاهش می‌دهد.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *