درمان چاقی با لیزر لیپولیز

درمان چاقی با لیزر لیپولیز


لیپولیز به معنای تجزیه چربی با لیزر است. اما بطور شایع به مفهوم تخریب بافت چربی یا کاهش بافت چربی بکار میرود. این سیستم در سال 2006 به تایید سازمان Fda رسیده است. طی آن از یک فیبر نوری لیزر داخل بافتی جهت لیزر چربی استفاده می شود. در اثر تابش اشعه لیزر, چربی ها بصورت نیمه مایع در آمده که می توانند به راحتی توسط بدن جذب شده یا از بدن خارج شوند.

مناسب ترین نقاط بدن برای لیپولیز عبارتند از : بازوها , غبغب , پشت , پهلوها , شکم , ران ها و …

توضیح دکتر زهرا سعادتی در مورد لیزر لیپولیز

لیزر لیپولیز برای کاهش سایز به کار می‌ رود، به این شیوه که جایی را که می خواهیم لیزر انجام دهیم، مایع تومیسنت را تزریق می ‌کنیم و مکانی را که می خواهیم تزریق انجام بدهیم و اشعه لیزر را به آن نواحی می ‌تابانیم و بعد قسمت‌ هایی را حجم چربی زیاد است با حالت وکیوم، چربی ها را تخلیه می کنیم ولی نواحی که حجم‌ اش کم است مثل غبغب نیازی به تخلیه چربی نیست و خودش جذب می ‌شود. در انتهای عمل لیزر دیگه ایی می‌تابانیم که باعث لیفت پوست می‌شود و از شل شدن پوست جلوگیری می‌کند.

محاسن لیزر لیپولیز نسبت به ساکشن

حسنی که لیزر لیپولیز دارد، این است که همان کاهش سایز اولیه را داریم و به علاوه تا ماه ها بعد از آن، به علت اینکه چربی های مانده لیزر گرفته است، تا ماه ها بعد از عمل کاهش سایز را مشاهده می کنیم، کاهش سایز بیشتر از ساکشن است. در آخر هم لیزر لیفت می‌ کنیم که باعث کلاژن سازی و لیفت پوست می ‌شود و از شلی پوست جلوگیری می کند و پوست را جمع می کند. خطر کاهش آمبولی که در لیزر لیپولیز به این علت که خودش عروق را می ‌بندد، خطر آمبولی را از بین برده است.

چه نواحی از بدن را می توانیم به وسیله لیزر لیپولیز وزن ‌اش را کم کنیم؟

قسمت هایی که تجمع موضعی چربی داریم، می توانیم از این شیوه استفاده کنیم. مانند غبغب و بازوها، شکم پهلو، ران می ‌توانیم این کار را انجام دهیم.

چه افرادی بهتر است که لیزر لیپولیز انجام ندهند؟

برای لیپولیز شکم افرای که افتادگی خیلی زیاد دارند و شلی شدید پوست دارند، بهتر است جراحی انجام دهند تا لیزر. یا افرادی که بیماری خاص مبتلا هستند، یا افرادی که وزن های خیلی زیادی دارند، بهتر است تا از این شیوه استفاده نکنند.

لیپولیز برای چه افرای مناسب است و بهتر است از این شیوه استفاده کنند؟

این عمل برای افرادی که تجمع موضعی چربی دارند، گزینه مناسبی برای لیزر لیپولیز هستند.

عوارض لیزر لیپولیز چیست؟

این عمل اگر به درستی انجام شود، عوارض عمده ­ای ندارد. اگر لیزر خیلی عمقی انجام شود ممکن است، باعث سوختگی شود. به طورکلی اگر لیزر توسط متخصص آگاه انجام شود، مشکلی نخواهد داشت.

آیا همه قسمت­های بدن را می‌­توان در یک جلسه انجام داد؟

بهتر است عجله نکنید و همه قسمت ها مثل بازو ران و شکم و دیگر قسمت ها را در یک جلسه انجام ندهید. قبل از جراحی باید تزریق مایع تومیسنت انجام شود و اگر قسمت های زیای را انجام دهیم حجم تزریق مایع زیاد می­‌شود و عوارضی را دارد و بهتر است که در این مورد تصمیم‌ گیری را به عهده پزشک بگذارید.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *