سفت کردن پوست پس از کاهش وزن

سفت کردن پوست پس از کاهش وزن

افرادی که دارای رژیم کاهش وزن هستند اغلب از عوارض جانبی آن که شل شدن پوست است ناراضی هستند. شاید اینگونه فکر کنند که بدون جراحی نتوانند پوست را به شکل اول در بیاورند اما راه های طبیعی برای بازگرداندن حالت سفت و ارتجاعی وجود دارد.

یک رژیم غذایی متعادل، ورزش روزانه و مرطوب کننده می‌تواند به پوست شما کمک کند تا به مرور زمان منقبض و سفت شود. اثر بخشی این درمان‌های طبیعی، به سن شما به اینکه پوست شما چه مدت کشیده شده و به مقدار کاهش وزنتان بستگی دارد.

قدم اول

رژیم غذایی‌تان را متوقف کرده یا سرعت کاهش وزنتان را کمتر کنید تا پوستتان بتواند خودش را با فضای کوچک‌تر وفق دهد. یک رژیم غذایی سالم را ادامه دهید، اما سعی کنید وزنتان را ثابت نگه دارید تا به پوستتان برای جمع شدن و بازسازی کمک کرده باشید.

هنگامیکه وزنتان را ثابت نگه دارید، پوست شما به احتمال زیاد جمع خواهد شد تا خودش را با وزن جدیدتان هماهنگ کند. ادامه دادن به روند کاهش وزنتان با سرعت زیاد ممکن است باعث شلی بیشتر پوست، علامات زخم، یا سایر آسیب‌های دائمی پوستی شود.

قدم دوم

برای بهبود قابلیت ارتجاعی پوستتان آب بنوشید. هیدراته ماندن برای اندام‌های حیاتی شما از جمله پوست و عضلاتتان ضروری است. برای کمک به افزایش آب مصرفی‌تان، در طول روز یک ظرف آب همراه خود داشته باشید. مواد غذایی با محتوای آب بالا بخورید، مانند میوه‌ها و سبزیجات تازه. چون به شما کمک می‌کنند که به مدت طولانی‌تری سیر بمانید و در عین حال بدن شما را هیدراته نگه می‌دارند.

قدم سوم

روزی دو بار از یک مرطوب کننده‌ی ملایم استفاده کنید. مرطوب کننده‌ای بخرید که حاوی کلاژن و ویتامین E باشد، زیرا قابلیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد و رشد سلول‌های جدید پوست را افزایش می‌دهد. مرطوب نگه داشتن پوست شما، بافت پوست را نیز بهتر می‌کند و چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد.

قدم چهارم

به برنامه‌ی ورزشی‌تان، تمرینات قدرتی را هم اضافه کنید. برای تقویت گروه‌های عضلانی اصلی بدنتان از روش‌های مختلف مقاومت مانند دستگاه‌ها، باندهای کشی، وزن بدن یا حتی هالتر یا دمبل استفاده کنید. سدریک بریانت، مدیر ارشد علمی شورای ورزش آمریکا می‌گوید که ورزش‌های هوازی، چربی می‌سوزانند، در حالیکه تمرینات قدرتی، یک لایه عضله در زیر پوست شما ایجاد کرده و کمک می‌کنند که پوستتان سفت‌تر بنظر برسد. ۲ بار در هفته یا بیشتر در روزهای غیر متوالی تمرینات قدرتی انجام دهید.

قدم پنجم

صبر داشته باشید. پوست شما برای واکنش نشان دادن به کاهش وزن زیاد، اغلب به یک زمان طولانی نیاز دارد و علتش هم روند طولانی بازسازی پوست است. در طول این مدت با خود و بدنتان مهربان باشید و به یاد داشته باشید که ممکن است پوستتان نتواند به تنهایی انعطاف پذیری اولش را بدست آورد.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *