عوامل تجمع چربی در شکم

عوامل تجمع چربی در شکم


ابتدا با دانستن اینکه چرا جربی ها در شکم انباشته می شوند شروع می کنیم تا بتوانیم اقدامات لازم جهت رفع چربی شکم را انجام دهیم. دلایل زیادی برای تجمع چربی در شکم و در نتیجه چاقی وجود دارد که در این مقاله به مواردی از آنها می پردازیم.
تغییرات هرمونی عامل تجمع چربی شکم
زنان بعد از سنین یائسگی به دلیل تغییرات هورمونی، اطراف شکم خود چربی پیدا می کنند.با تغییرات هورمونی، متابولیسم بدن ضعیف می شود که نتیجه آن تجمع چربی در اطراف شکم خواهد بود.
وراثت عامل تجمع چربی شکم
اگر در ژن شما چاقی وجود دارد، در شکم شما نیز چربی وجود خواهد داشت و نمی توانید کاری برای تجمع چربی در شکم خود انجام دهید.
کالری زیاد عامل تجمع چربی در شکم
استفاده از مواد غذایی پر کالری ما را به سمت چاقی می برد استفاده از مواد غذایی فاقد مواد مغذی مانند غذاهای آماده، سوزاندن کالری را برای فرد کاری دشوار خواهد کرد و باعث تجمع چربی در شکم فرد و در نتیجه آن چاقی می شود.
این طبیعت فرد است که در هنگامی که تحت استرس باشد، غذای زیادی مصرف می کند که در نتیجه آن باعث تجمع چربی در شکم و چاقی می شود.بنابراین اگر استرس زیادی را متحمل هستید، پرخوری باعث چاقی شما می شود و شکم شما نمای خوبی نخواهد داشت.
کمبود خواب عامل ایجاد چاقی
کمبود خواب باعث ایجاد مشکلات گوارشی و تشکیل گاز در شکم شما می شود که باعث می شود شکم به سمت جلو بیاید وشکم شما برجسته دیده شود. که همین موضوع باعث می شود که بدن شما خوش فرمی خود را از دست بدهد و کمی چاق دیده شوید.
چطور چاقی در شکم انباشته می شود
کربوهیدرات، پروتئین و غذاهای چاق کننده به عنوان کاتالیزور برای تهیه ی انرژی در بدن ما بکار می روند که اضافی آن در سلول های چربی در بدن ما انباشته می شوند. با خوردن غذاهای چاق کننده، سلول های چربی در بدن ما به دنبال فضای خالی می روند و در ماهیچه های شکم قرار می گیرند.
فضای زیادی در نواحی شکم، کمر، باسن و سینه وجود دارند که سلول های چربی در هنگام زیاد شدن می توانند در آن نواحی تجمع کنند.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *