آشنایی با عمل های زیبایی رایج

آشنایی با عمل های زیبایی رایج

با پیشرفت علم پزشکی و کاربرد آن در زیبایی و جوانسازی بیشتر مردم از این عمل های زیبایی استقبال کرده به طوری که امروزه با عمل هایی که نیاز به بستری شدن ندارد و بصورت سرپایی و بدون عوارض جانبی است می توان در رسیدن به زیبایی طبیعی راحت تر قدم برداشت.

ژل – بوتاکس:

شاید معروف ترین و متداول ترین روش جوان سازی و بهبود زیبایی تزریق ژل و بوتاکس برای بانوان و آقایان باشد. بوتاکس از سم باکتری کلستریدیوم(بوتولینوم) تهیه و برای فلج موقت عضلات مد نظر پزشک برای رفع و بهبود چین و چروک ها تزریق می‌شود. تزریق ژل و بوتاکس پرطرفدارترین عمل زیبایی است که بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود. امروزه برخی پژوهشگران معتفدند بوتاکس حتی ممکن است خاصیت ضد سرطانی نیز داشته باشد.

موارد مهم برای استفاده از بوتاکس:

– برای چین و چروک های ناحیه صورت

– چین های پنجه کلاغی(چین اطراف چشم) – Crows Feet

– چین های گردن – Neck Wrinkle

– ناحیه چانه

– خطوط بالای بینی – Rabbit Line

– خطوط اخم پیشانی و … مورد استفاده قرار می گیرد

– اثر بوتاکس معمولا بعد از 5روز ازتزریق نمایان می شود و تا 6ماه پایدار است!

لیفت نخی / Thread lift:

لیفت نخی روشی است که با استفاده از نخ نامرئی برای بالا کشیدن پوست و لیفت صورت استفاده می شود و یکی از بهترین و ماندگارترین نتایج جوانسازی و لیفتینگ را داراست.

هایفوتراپی / :HIUFUTHERAPY

این روش به عنوان جدید ترین راه و تکنیک لیفتینگ صورت است که بدون درد، بیهوشی وجراحی صورت می گیرد و امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

لیزر موهای زائد:

برای همه ما مخصوصا بانوان و حتی امروزه آقایان، حذف موهای زائد بدن یک دغدغه است. اگر قصد خلاص شدن از سالن های اپیلاسیون، تیغ، مومک، موبر و دستگاه اپیلیدی را دارید یا اگر جوش ها و موهای زیر پوستی ایجاد شده از این کارها شما را خسته کرده است لیزر و لیزر کردن یک راهکار مناسب و نتیجه بخش است. اشعه لیزر از موثر ترین و بهترین روش های حذف موهای زائد بدن است که هم تبلیغات زیاد و هم انواع و اقسام اسم ها را از آن می شنویم که از آن کاربرد های مختلف و دستگاه های زیادی هم در بازار موجود هستند.

درمان ریزش مو – PRP

استفاده از روش PRP روش نسبتا جدید است. روشPRP – مخفف Platelet – Rich Plasma (پلاسمای غنی شده از پلاکت) است. پلاکت ها از سلول های خونی و مهم ترین منبع فاکتورهای رشد سلولی در بدن انسان هستند. این سلول ها در فرآیندهای مهم مثل انعقاد خون، پاسخ های ایمنی، آنژیوژنز(فرآیند تولید رگ های خونی در بافت ها)، تکثیر سلولی و ترمیم بافت های آسیب دیده در بدن ما نقش دارند. پلاکت ها با آزاد سازی عوامل رشد در بافت، مقدمات فرآیندهای ترمیمی در آن بافت را موجب می شوند. برای استفاده از این سلول های شگفت انگیز در پزشکی، روش های متعددی مثل CAPSS ،PCCS و PRP ابداع شده اند که امروز PRP شناخته شده تر و پرکاربرد تر از بقیه روش هاست.

سابسیژن – Subcision:

به طور ساده سابسیژن روشی کارا و سرپایی است که بیشتر برای درمان و برطرف کردن آثار زخم(اسکار)، آکنه(جوش) و… با استفاده از کانول(سوزن) های ویژه و مخصوصی استفاده می شود. روش کار اینگونه هست که پزشک با استفاده از این کانول ها چسبندگی بین پوست و بافت همبند را آزاد می کند که این باعث بهبود و شفافیت پوست و کیفیت آن می شود. برای بانوان وآقایان به وجد آمدن از زیبایی شان، حس مستمر خوب به نظر رسیدن و جذابیت ظاهر همواره مهم بوده و است. مفهوم زیبایی با اینکه تعاریف مختلفی دارد اما با استفاده از روش هایی که در بالا نام برده شد اگر تحت نظر افراد متخصص و در مراکزی حرفه ای و افراد دارای دانش انجام گیرد، نتیجه عمیق و ماندگار هم دریافت می شود.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *