آیا پاک کردن تاتو ابرو با لیزر امکان دارد؟

آیا پاک کردن تاتو ابرو با لیزر امکان دارد؟

امروزه متاسفانه استفاده از تاتو در بين خانم ها و آقايان بسيار رواج يافته است ولي بسياري از افراد پس از مدت كوتاهي از تاتوي خود خسته مي شوند و تمايل به تغيير مدل در آن دارند . به همين دليل در صدد رفع تاتو مي آيند كه در اين راستا در بسياري از مواقع با راهنمايي غلط مراكزي كه در آنجا تاتو نموده اند با موادي نظير اسيد و و يا با برش دادن در صدد رفع تاتو برمي آيند كه اين از صدمات غير قابل جبران نظير كلوئيد(گوشت اضافه) و اسكارهاي بسيار بد شكل براي فرد به وجود مي آورد مطمئن ترين روش و بي خطر ترين وسيله براي رفع تاتو استفاده از دستگاه ليزر Q.S مي باشد كه داراي دو طول موج 1064 و 532 نانو متر مي باشد و براي پاك كردن انواع تاتوها قابل استفاده است.

همچنين اين نوع ليزر براي از بين بردن انواع لكها ، فركل ها (كك و مك ) و ماه گرفتگي هم كاربرد دارد. اين ليزر فقط رنگدانه ها را هدف قرار داده و آسيبي به پوست نمي رساند.

بهترین روش برای پاک کردن تاتو یا خالکوبی لیزر است

در اکثر مواقع دیده شده که شخص در کوتاه‌ترین زمان حتی همان روز خالکوبی از انجام این کار پشیمان شده و درصدد پاک کردن آن بر می‌آید و وجود خالکوبی به‌صورت معضلی روحی و روانی برای شخص تبدیل می‌شود. گرچه شاید راه های زیادی برای پاک کردن جای تاتو شنیده باشید ولی در حال حاضر بیش از دو دهه است که نخستین انتخاب برای درمان قاطع و موثر خالکوبی و تاتو، لیزر است. برای آشنایی بیشتر در مورد پاک کردن تاتو بوسیله لیزر، ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

انواع لیزرهایی که برای پاک کردن تاتو به‌کار گرفته می‌شوند عبارتند از:

1- لیزر Q-Switched ND:YAG

2-‌‌ لیزر فراکشنالCO2

3- ‌‌لیزر‌ Q-Switched Rubby‌ که به‌خاطر هدف قرار دادن دقیق رنگدانه‌ها نتایج بسیار جالبی را ارائه کرده است.

مراقب باشید، پاک کردن تاتوی این دسته از افراد باید با دقت بیشتری انجام شود:

– اگر فرد تحت درمان با قرص راکوتان باشد

– کسانی که خود را برنزه کرده باشند

– افراد دارای تیپ پوستی 5 و 6 (خیلی تیره و سیاهپوست)

– افراد دارای رنگدانه‌های مشکوک مانند وجود خال‌های مشکوک سرطان در بدن

– افراد دچار بیماری لوپوس اریتماتو

– افراد دچار بیماری روحی، روانی (سایکورز)

– افرادی که نسبت به فلزات همچون آهن حساسیت داشته که قبل از درمان توسط لیزر باید تست حساسیت از آنان به‌عمل آید.

پاک کردن تاتوهای دو و چند رنگ:

در حال حاضر با استفاده از تکنیک‌های جدید در دستگاه‌های لیزری، امکان پاک کردن تاتوهای چند‌رنگ و چند‌لایه نیز فراهم شده است و پزشکان باتجربه در جراحی‌های لیزری، می‌توانند این‌گونه تاتوها و خالکوبی‌ها را با تکنیک‌های خاص و بدون عارضه پاک کنند. تاتو‌های کرم‌ رنگ، سفید‌ رنگ و سیاه‌ رنگ ابرو، همگی قابل پاک شدن هستند.

پاک کردن تاتو با بی‌حسی موضعی و بدون بیهوشی، در مدت یک الی دو ساعت انجام شده و بیمار با حال عمومی خوب با پانسمان از مرکز درمانی، خارج و به زندگی عادی خود برمی‌گردد.

دستگاه ليزر Q.S موجود در كلينيك آبنوس با توجه به دارا بودن سيتم Nonopeeling بالاترين جوابدهي را نسبت به تمام دستگاهاي Q.S موجود در دنياي ليزر پزشكي دارا مي باشد.به خصوص در مورد لايه برداري به صورت Nonopeeling دقيق ترين و مطلوبترين نتيجه را ميتوان گرفت نتيجه هايي كه براي پزشك كاملا تعجب برانگيز خواهد بود .

مراقبت‌های بعد از عمل به‌شرح ذیل است:

– تا مدت دو الی سه روز، با پماد مناسب که توسط پزشک تجویز می‌شود محل زخم بصورت سطحی پانسمان می‌شود.

– از روز دوم فرد می‌تواند استحمام داشته باشد و پس از شست‌وشوی کامل زخم، مجددا روی آن‌ را پماد زده و پانسمان کند.

– از روز سوم تا چهارم، پوست روی زخم بسته شده و مختصر قرمزی به‌جا می‌ماند.

– قرمزی محل تاتو به‌مرور کمرنگ شده و نهایتا همرنگ پوست اطراف می‌شود. در مدتی پس از اقدامات لیزر، سعی کنید زیاد درمعرض نور آفتاب نباشید تا قرمزی زیاد طول نکشد و پوست شما آسیب نبیند.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *