جوان‌سازی دست با تزریق ژل و چربی

جوان‌سازی دست با تزریق ژل و چربی

زیبایی دست ها با وجود رگ های برجسته و نمایان شدن استخوان های دست با افزایش سن مانند زمان جوانی نیست اما با پیشرفت علم پزشکی میتوان این زیبایی و حجم از دست رفته را دوباره بازگرداند.

در طی روند طبیعی افزایش سن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید و محیط، دست‌های ما اولین مکان‌هایی هستند که علائم افزایش سن در آن‌ها پدیدار می‌گردد. در کلینیک زیبایی صدف، راهکارهای مختلفی وجود دارد تا پوست دست شما دوباره جوان شود. وجود لکه‌های قهوه‌ای، رگه‌های برجسته و نازک شدن پوست دست باعث می‌شود، رگ‌ها و تاندون‌های دست شما بیشتر نمایان شوند. تمام این موارد را می‌توان کاهش داد و پوست دست را دوباره جوان ساخت. درمان می‌تواند شامل لیزر برای تغییر رنگ دست و تزریق ژل و چربی برای کاهش ظاهر تاندون‌ها و رگ‌ها باشد. بیماران مراجعه‌کننده به کلینیک زیبایی صدف احساس مطلوبی از فرایند درمانی خود دارند و اغلب عنوان می‌کنند که دستشان ۱۰ تا ۱۵ سال جوان‌تر شده است.

فرآیند درمان

درمان جوان‌سازی دست با کمک تزریق ژل و چربی‌های پوستی یک روش غیرتهاجمی محسوب می‌شود که نیاز به بستری شدن ندارد. این روش یک درمان سرپایی محسوب شده که ممکن است زمانان بسته به منطقه و وسعت ناحیه موردنظر، ۳۰ دقیقه الی یک ساعت طول بکشد. تزریق در بین فضای انگشتان دست انجام می‌شود. معمولاً بین انگشتان دوم و سوم و انگشتان سوم و چهارم. معمولاً قبل از تزریق ژل یا چربی، از تزریق یک داروی بی‌حس‌کننده مانند لیدوکایین استفاده می‌شود. پزشکان مختلف تکنیک‌های مختلفی برای تزریق در نظر می‌گیرند ازجمله میزان ژل و بی‌حسی موردنیاز ازنظر آن‌ها متفاوت است. برخی پزشکان قبل از تزریق از کرم‌های بی‌حس‌کننده استفاده می‌کنند و برخی دیگر این کار را انجام نمی‌دهند. ممکن است بلافاصله پس از تزریق کمپرس سرد در محل اعمال شود تا تورم کاهش بیابد. پس از تزریق پزشک دست شما را ماساژ خواهد داد تا ژل و یا چربی در سراسر دست به‌صورت یکنواخت منتشر شود. مراقبت‌های ویژه‌ای هنگام تزریق در اطراف رگ و تاندون‌ها باید انجام شود. نتیجه جوان‌سازی دست، فوری نمایان خواهد شد. اثر درمان به‌طورکلی تا شش ماه یا بیشتر طول خواهد کشید.

قبل از درمان

قبل از درمان پزشک شرایط پزشکی و داروهای مصرفی شما را کنترل می‌کند. در مورد خطرات بالقوه و عوارض جانبی درمان با شما صحبت خواهد کرد. آمادگی خاصی قبل از این روش درمانی نیاز نیست. بااین‌حال ممکن انجام اقدامات زیر برای شما سودمند باشد:

کبودی عارضه جانبی متداول پس از تزریق ژل و یا چربی می‌باشد. برای کاهش میزان کبودی بعد از تزریق از مصرف هرگونه داروی ضدالتهابی مانند ایبوبروفن، آسپیرین و یا رقیق‌کننده‌های خون، حداقل یک هفته قبل از درمان اجتناب ورزید. بااین‌حال توجه داشته باشید بدون اجازه پزشک داروهای خود را قطع نکنید. استفاده از ضد درد استامینوفن می‌تواند برای شما مفید باشد.

حداقل یک هفته قبل از درمان از مصرف مکمل‌های روغن ماهی، سیر، زنجفیل یا هرگونه مکملی که حاوی گیاهان گل مغربی، جینکو و گل راعی است، خودداری کنید. شما همچنین باید از مصرف هرگونه مولتی‌ویتامینی که حاوی ویتامین E هست، پرهیز نمایید.

ترک مصرف الکل قبل از هر پروسه درمانی توصیه می‌شود. شما باید از مصرف الکل حداقل یک روز قبل از درمان اجتناب کنید.

پس از درمان

رعایت برخی از نکته می‌تواند سرعت فرایند درمان و بهبودی را افزایش دهد. پس از تزریق، شما به‌زودی می‌توانید به فعالیت‌های عادی روزمره بازگردید. رعایت دستورالعمل‌های پزشک پس از تزریق ژل و یا چربی می‌تواند، جوان‌سازی و بهبودی شما را سرعت بخشد. در اینجا برخی از نکات ذکر خواهند شد.

در صورتی وجود هرگونه کبودی و یا تورم پس از تزریق، تا زمانی که برطرف شوند، شما باید از نوشیدن الکل خودداری کنید. مصرف ویتامین E، آسپرین، داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی مانند ایبوبرفن را قطع نماید.

از داروهای ضد دردی استفاده کنید که کبودی و تورم را افزایش نمی‌دهند مانند استامینوفن و یا محصولات مشتق شده از آن.

از انجام ورزش‌های شدید برای چند روز پس از تزریق، یا تا زمانی که تورم فروکش کند، اجتناب ورزید. ورزش باعث افزایش ضربان قلب و تسریع جریان خون می‌شود، درنتیجه ممکن است تورم طولانی‌تر شود.

تا فروکش کردن تورم، از قرار گرفتن بیش‌ازحد در معرض نور خورشید، گرما و یا سرما اجتناب ورزید. همچنین شما باید از حمام آفتاب و سونا پس از تزریق به مدت چهار هفته دوری‌کنید.

ممکن است بلافاصله پس از درمان بتوانید از محصولات آرایشی استفاده نمایید. برخی از پزشکان استفاده از برخی از محصولات معدنی را توصیه می‌کنند آن‌ها باعث می‌شوند تنفس پوست شما افزایش‌یافته و فرایند بهبودی تسریع گردد، همچنین باعث کاهش کبودی می‌شوند. بااین‌حال ممکن است پزشک شما استفاده از محصولات آرایشی را تا ۱۲ ساعت پس از تزریق، ممنوع نماید. برای آگاهی از دستورالعمل خاص با پزشک خود مشورت کنید.

ممکن است پزشک شما مکمل‌های گیاهی خاصی را به جهت کمک به بازیابی پوست و کاهش کبودی و تورم توصیه کند.

از مالش منطقه تحت درمان برای چند روز اجتناب ورزید.

ممکن است از کسانی که از ژل‌های غلیظ‌تر (و با طول عمر بیشتر) استفاده کرده‌اند، خواسته شود تا ناحیه تحت درمان را برای چند روز گه گاهی ماساژ دهند. اگر ماساژ ندهند، گاهی اوقات ممکن است در ناحیه تزریق، توده کوچکی ظاهر شود. برای جلوگیری از این عارضه، ممکن است پزشک از شما بخواهد از برنامه ۵-۵-۵ پیروی کنید (ماساژ منطقه تحت درمان به مدت پنج روز، پنج بار در روز و هر بار به مدت پنج دقیقه).

راه‌حل سریع برای جوان‌سازی دست، تزریق ژل یا چربی می‌باشد که در کلینیک صدف به بهترین نحو صورت می‌پذیرد. یک روش تقریباً بدون درد است و بلافاصله پس‌ازآن تزریق، شما تفاوت چشمگیری در دستان خود مشاهده خواهید کرد. تزریق ژل و چربی نه‌تنها برای صورت مناسب است، بلکه اثری جوان‌کننده و حجم دهند بر دستان شما خواهد داشت. در کنار آن مانند صورت می‌توانید از درمان‌های لیزری نیز استفاده کنید تا در صورت و جود لکه‌های قهوه‌ای آن‌ها را برطرف سازید و زیبایی را به دستان خود بازگردانید.

علل انتخاب روش جوان‌سازی دست از طریق تزریق ژل و چربی

تزریق ژل یا چربی برای شما مناسب است اگر :

نشانه‌های پیری در دست‌های شما ظاهر شده باشد و در پشت دست شما چین‌وچروک‌ها و خطوط ریز نمایان گشته باشند.

حجم و انعطاف‌پذیری دستان شما کاهش یافته و ظاهر آن استخوانی و نازک شده باشد.

رگ‌های پشت دست شما برجسته شده باشند.

روش تزریق ژل یا چربی، یک روش مقرون‌به‌صرفه و غیرتهاجمی است که برای دست‌های پیر شده مناسب می‌باشد. این روش نیاز به بستری شدن نداشته و آمادگی خاصی را نیز قبل از تزریق احتیاج ندارد. ژل‌های تزریقی ایدئال باید با بافت بدن سازگار باشند (ضد حساسیت، غیر تحریک‌کننده و غیر سمی). در مقایسه با گزینه‌های دیگر جوان‌سازی دست از قبیل تزریق چربی اتولوگ، استفاده از ژل‌ها آسان‌تر بوده و عوارض جانبی خاصی نیز به همراه نخواهند داشت. بیماران و پزشکان هر دو از این روش درمانی رضایت دارند.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *