خطرات خوابیدن با آرایش

خطرات خوابیدن با آرایش

آرایشی به صورت طولانی مدت و تا شب روی پوست بماند، از آن جا که حاوی سیلیکون و مواد شیمیایی هستند، باعث آسیب رساندن به پوست می‌شوند. حتی گاهی اوقات بانوان با همین مواد شیمیایی روی صورت خود به خواب می‌روند. خوابیدن با این مواد، قاتل منافذ پوست شماست! بنابراین برای یک زیبایی موقت به طور دایم به پوست خود آسیب نزنید.

بهترین کار این است که هر شب قبل از خوابیدن صورت خود را تمیز کنید، حتی زمانی که آرایش ندارید. زیرا مهم‌ترین عملکرد پوست در شب، بازسازی و نوسازی سلول‌هاست. پس خوابیدن با آرایش جلوی این بازسازی را می‌گیرد و باعث آسیب به پوست صورت، چشم‌ها و لب می‌شود.

پوست ما همیشه در حال فعالیت است، درست مانند قلب که هرگز از تپش باز نمی‌ایستد. پوست ما هم مانند اندام‌های درونی بدن، همیشه در حال کار و فعالیت است. پوست از آب، پروتئین، لیپید، مواد معدنی و … ساخته شده است. همچنین، پر از منافذی است که موجب عرق کردن و ترشح چربی می‌شود.

چربی پوست یک نرم کننده طبیعی است که آن را مرطوب و سلول‌های مرده و دیگر آلاینده‌ها را از پوست جدا می‌کند؛ بنابراین آرایش بیش از حد و خوابیدن با آن می‌تواند به پیری زودرس، خشکی پوست، شکنندگی، حساسیت، کاهش کلاژن سازی و … منجر شود.

بدن ما وقتی که درخواب هستیم، خودش را احیا و بازسازی می‌کند. پوست هم طبیعتا در خواب، بهتر می‌تواند خودش را ترمیم کند بنابراین بهتر است که در زمان خواب، هیچ‌گونه آرایشی روی صورت باقی نماند تا منافذ بتواند چربی ترشح و از پوست در مقابل رادیکال‌های آزاد در هوا محافظت کند. اگر مواد آرایشی را روی صورت باقی بگذارید، این فرایند بسیار مهم، مختل خواهد شد؛ بنابراین حتما باید پوست صورت خود را به طور مرتب لایه‌برداری و پاک سازی کنید و فکر خوابیدن با آرایش را هم از سر بیرون کنید. وقتی سلول‌های مرده پوست، چربی و مواد آرایشی منافذ را پر می‌کند، پوست نمی‌تواند نفس بکشد و دچار خفگی می‌شود، در نتیجه جوش‌های سرسیاه به وجود می‌آید. همه این اتفاق‌ها می‌تواند پوست را بی‌روح و مرده جلوه دهد و آن را کدر کند. پس شب‌ها قبل از خواب بهترین فرصت برای استفاده از پاک کننده‌های صورت و مصرف ضدچروک‌هایی است که به باز شدن منافذ بسته کمک می‌کند.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *