درباره ی مزوتراپی بدانید!

درباره ی مزوتراپی بدانید!

در مزوتراپی موادی زیر پوست تزریق می‌شود که به ترمیم پوست کمک می‌کند و از پیری پوست جلوگیری می‌کند. به علاوه این درمان نه تنها برای جوانسازی پوست، بلکه برای کشیدن و رفع افتادگی پوست و بهبود خاصیت ارتجاعی صورت نیز مفید است.

این مواد موثر و شگفت‌انگیز اثری مشابه کرم مغذی ترکیب شده با مرطوب کننده دارد، اما چون مستقیماً داخل پوست تزریق می‌شود، اثر آن چندین برابر است. به طور خلاصه می‌توان گفت که در مزوتراپی صورت ویتامین‌ها و دیگر مواد مغذی در صورت تزریق می‌شود تا سلامت و جوانی به صورت بازگردد.

مزایا

مزایای اصلی مزوتراپی عبارت است از:

جوان‌تر و سالم‌تر شدن صورت
بهبود آب‌رسانی پوست از همان جلسه اول مشخص است و پوست پس از فقط یک جلسه بسیار مرطوب‌تر به نظر می‌رسد
درخشندگی و یکرنگی پوست صورت بهتر می‌شود.
شلی و افتادگی پوست صورت کمتر می‌شود.
رنگ و درخشندگی پوست بهبود می‌یابد.
از ایجاد چین و چروک پیشگیری می‌شود، صورت جوان‌تر می‌شود و حالت خستگی و پژمردگی از پوست زدوده می‌شود.
مزوتراپی درمانی ایمن برای انواع پوست است.
دیگر مزیت شاخص مزوتراپی این است که چون این درمان نیازی به بی‌حسی ندارد، پس از آن احتمال بروز عوارض جانبی بسیار کمتر است. مزوتراپی کاملاً بدون درد است و دوران بهبود بسیار کوتاهی دارد.
عارضه‌های قابل درمان به روش مزوتراپی
کاهش درخشندگی پوست
تیره و بدرنگ شدن پوست
کاهش تون و خاصیت ارتجاعی پوست صورت، گردن و دست‌ها
لاغری صورت
چین و چروک و خطوط سطحی
ترک‌های پوستی
جوش و آکنه و جای جوش
اسکار زخم

در مزوتراپی چه موادی تزریق می‌شود؟

در کل آنتی اکسیدان‌ها، آمینواسیدها، ویتامین‌ها و مواد معدنی در درمان مزوتراپی زیر پوست تزریق می‌شود. این مواد برای آب‌رسانی پوست و تغذیه سلول‌های پوست لازم‌ هستند و تولید کلاژن را افزایش می‌دهند.

البته مواد مزوتراپی محدود به موارد فوق نمی‌شود و مواد دیگری نیز به کار برده می‌شود که مهم‌ترین آنها عبارت است از:

هیالورونیک اسید: این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد و مانند اسفنجی مولکولی عمل می‌کند، یعنی این که هزار برابر وزن خود آب جذب می‌کند و به این ترتیب رطوبت لازم را برای پوست فراهم می‌کند و پوست را سالم و شاداب نگه می‌دارد. میزان هیالورونیک اسید به مرور در طول سال‌ها کاهش می‌یابد و پوست نازک و آسیب‌پذیر می‌شود، چین و چروک برمی‌دارد و بافت آن تحلیل می‌رود. با اضافه کردن این ماده به مواد مزوتراپی صورت، پوست از داخل آب‌رسانی می‌شود.
دی اتیل آمینواتانول: این ماده نقش آنتی اکسیدان و ثتبیت کننده را در غشاء پلاسمای سلولی ایفا می‌کند و از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند.

روش انجام مزوتراپی

مزوتراپی درمان ساده‌ای است. پزشک پوست را پس از ارزیابی دقیق به طور عمقی پاکسازی می‌کند. برای این کار مقادیر بسیار کمی از هیالورونیک اسید، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌ها مستقیماً در لایه اپیدرم و مزودرم (لایه میانی) تزریق می‌شود تا مواد مغذی به پوست برسد، پوست جوان شود، فعالیت سلولی افزایش یابد و تولید کلاژن و الاستین تحریک شود. همچنین می‌توان ابتدا از کرم بی‌حسی یا کمپرس سرد برای تسکین ناحیه درمان استفاده کرد و سپس تزریق‌ها را شروع کرد.

اگر بی‌حسی موضعی لازم باشد، بی‌حسی تقریباً سی دقیقه قبل از درمان انجام می‌شود تا دارو اثر خود را بگذارد و بیمار کمترین دردی حس نکند. خود درمان مزوتراپی 15 تا 20 دقیقه طول می‌کشد.

دوران بهبود

به بیمار توصیه می‌شود که پس از مزوتراپی مدتی استراحت کند. ورم سطحی طبیعی است و ظرف 48 ـ 24 ساعت برطرف می‌شود. عوارض جانبی دیگری مانند زخم کوچک مربوط به ورود سوزن نیز به ندرت بروز می‌یابد که پس از چند روز بهبود می‌یابد. دوران بهبود مزوتراپی اطراف چشم طولانی‌تر است و عوارض آن پس از 5 تا 7 روز برطرف می‌شود.

نتایج
مزوتراپی صورت با آثار پیری و افتادگی پوست مقابله می‌کند، چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد و صورت را درخشان و شاداب می‌کند. مزوتراپی اثر مطلوب را از طریق تحریک بافت پوست، کشیدن و محکم کردن پوست به جا می‌گذارد. مزوتراپی پوست بالغ را دوباره جوان می‌کند و نقص‌ها و ضایعه‌های ناشی از آسیب دیدگی‌های مختلف را ترمیم می‌نماید و خاصیت ارتجاعی و آب‌رسانی پوست را افزایش می‌دهد.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *