رفع لاغری صورت

رفع لاغری صورت


بسیاری از افرادی که دارای صورت لاغری هستند و یا بر اثر رژیم لاغری که داشته اند دیگر آن صورت پر و تپل تر را ندارند در تلاش برای این موضوع هستند که لاغری صورت را رفع کنند. در این مقاله برای شما توضیح خواهیم داد که کدام روش ها ماندگار هستند و دلیل این لاغری چیست.

شاید شما هم با افرادی مواجه شده اید که به دنبال رژیم غذایی شدید یا بدنسازی که با کاهش سریع وزن همراه است دچار لاغری صورت شده اند و بدنبال راه حلی برای آن هستند. برخی از باشگاه های ورزشی دستورالعمل های خاصی در لاغری دارند مثلا در بدنسازي دوره‌اي به نام دوره ماهيچه وجود دارد که در آن اصطلاحا بدن را خشک مي‌کنند تا لاغر شود و ماهيچه‌ها بيرون بزند، بعد ماهيچه‌ها را تقويت مي‌کنند. در اين دوره تمرين‌هاي سخت انجام مي‌دهند،‌ رژيم‌غذايي خاصي مي‌گيرند، آب کم مي‌خورند و قرص و داروهاي خاصي مصرف مي‌کنند. در مواردی مشاهده می شود که پوست صورت شادابي و شفافيتش را از دست می دهدو زیر چشم‌ها و گونه‌ها گود می افتد.

در این موارد باید گفت رژيم‌هاي پروتئيني باعث كم‌‌آبي و دفع آب بدن مي‌شوند. اين موضوع به شدت روي بافت صورت تاثير دارد و باعث گود افتادگي چشم‌ها و چروکيدگي پوست مي‌شود. اين حالت در رژيم‌هاي بدنسازي ديده مي‌شود.مي‌توان گفت اين نوع رژيم‌هاي غذايي بسيار بي‌رحمانه است و به شدت به بدن آسيب مي‌رساند.در صورتیکه افراد برنامه غذايي‌ را به حالت عادي برگردانند و به اندازه کافي آب بخورند، مشکلشان به مرور زمان تا حد زيادي حل خواهد شد.

دريافت کالري اضافه و بيشتر از نياز بدن به هر شکل (پروتئين، نشاسته يا چربي) مي‌تواند باعث اضافه وزن شود و اين افزايش وزن باعث افزايش درصد چربي بدن خواهدشد که بسيار خطرناک است. پيشگيري از افزايش وزن با تعادل ساده کل انرژي که از نوشيدني و خوراکي‌هايي که دريافت مي‌کنيم با انرژي مورد نياز بدن امکان‌پذير است.

و اما توصیه متخصص پوست:

علت تغيير شكل صورت در این موارد، کم شدن چربي زيرپوست و آب بدن است که براي رفع آن مي‌توان از ، ليزر و تزريق چربي استفاده کرد.چند جلسه درمان با ليزرهاي فرکشنال که کلاژن‌سازي را تحريک مي‌کند، می تواند شادابی پوست را برگرداند. در مواردی که برای فرد اهمیت ویژه ای داشته باشد,مي‌توانند براي تزريق چربي مراجعه كنند اما معمولا برای مدت کوتاه، نياز نيست.

تقريبا هيچ‌كدام از داروهايي که در باشگاه‌هاي بدنسازي استفاده مي‌شود، مورد تاييد پزشکان نيست. برخي از اين داروها عوارض فوق‌العاده زيادي دارند. مثلا انسولين که در باشگاه‌هاي بدنسازي مصرف مي‌شود، عوارض شديد و حتي مرگ‌ومير را در پي دارد. ساير داروهايي که در باشگاه‌هاي بدنسازي مصرف مي‌شوند نيز ترکيب‌هاي هورموني دارند که عوارضشان بيشتر از منافع آنهاست و روي قسمت‌هاي مختلف بدن تاثير منفي مي‌گذارند. مثلا ترکيب‌هاي استروييدي باعث پوکي استخوان، تخريب مفاصل، درگيري چشمي و قلبي مي‌شوند. ترکيب‌هاي تستوسترون نيز عوارض کبدي دارند، بنابراين استفاده از اين داروها چه براي افزايش و چه براي کاهش وزن به‌هيچ‌وجه توصيه نمي‌شود. مصرف دارو بايد با نظر پزشک و پس از بررسي‌هاي هورموني و آزمايش‌هاي پزشکي لازم انجام شود.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *