فوائد شکلات برای پوست

فوائد شکلات برای پوست


شکلات از آن دسته از خوراکی هایی است که به دلیل وجود آنتی اکسیدان برای پوست بسیار مفید است. این ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که به شما کمک خواهد کرد تا با افزایش سن همچنان پوستی سفت، انعطاف پذیر و صاف داشته باشید.

شاید شما هم تا بحال از کره ی کاکائو و محصولات ساخته شده بر پایه ی شکلات در مراقبت های روزانه از پوست تان استفاده کرده باشید، اما آیا می‌دانید که به چه دلیل شکلات، پوست شما را درخشان می‌کند؟ امروزه بسیاری از سالن های زیبایی پیشنهاد استفاده از انواع روش‌های مراقبتی توسط شکلات را به مشتریان خود ارائه می‌دهند، چرا که اجزای کلیدی شکلات می‌توانند پوست را به خوبی تغذیه کرده و التهاب پوست را کاهش دهند. در ادامه دلایل دیگری درباره اینکه چرا شکلات برای پوست مفید است خواهید خواند.

مزایای شکلات برای پوست

شکلات و کاکائو در بسیاری از محصولات زیبایی، مانند کره ی بدن، اسکراب، و انواع مرطوب کننده ها، استفاده می‌شوند. شکلات تلخ که غنی از آنتی اکسیدان است، می‌تواند کمک کند تا با افزایش سن، پوستتان سفت، انعطاف پذیر و صاف بماند.

برخی از مزایای کلیدی استفاده از شکلات در محصولات مراقبتی پوست و بدن:

– تغذیه پوست خشک و نرم ساختن آن

– مرطوب کنندگی عمیق

– کمک به کاهش آسیب رادیکال های آزاد

– کاهش و بهبود چین و چروک ها

– صاف و انعطاف پذیر کردن پوست

– درمان و تسکین التهاب پوست

– افزایش دفع سموم از طریق سلول‌های پوست

– بهبود فرایند نوسازی سلول‌های پوست

– جوان سازی پوست از درون

– بهبود جریان خون در پوست

آیا خوردن شکلات هم برای پوست مفید است؟

جدای از تمام مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدانی که می‌توانید در رژیم غذایی روزانه تان جا دهید، شکلات تلخ به جهت فواید تقویتی برای سلامت و زیبایی پوست، همچنان در صدر فهرست مواد غذایی مفید قرار دارد. نتایج تحقیقاتی مشخص نموده است که شکلات تلخ می‌تواند سرعت صدمات ناشی از افزایش سن و رادیکال های آزاد را کند کنند. اطمینان از این که رژیم غذایی شما سرشار از آنتی اکسیدان هاست، کمک خواهد کرد تا آسیب رادیکال های آزاد خنثی و از این رو از پوست شما محافظت شود.

خوردن شکلات بصورت مداوم در مجموع، به زیبا‌تر شدن بافت و رنگ پوستتان نیز کمک خواهد کرد، چرا که سلول‌های پوست می‌توانند به راحتی خودشان را اصلاح کنند. بر اساس نتایج تحقیقاتی در این زمینه، اشخاصی که به مدت ۱۲ هفته هر روز نوشیدنی شکلاتی ویژه ای خوردند، پوستشان به نسبت دیگر اشخاص ۲۵٪ کمتر در برابر اشعه UV ملتهب شد، در عین حال رنگ پوستشان نیز بهبود پیدا کرده بود.

خواص آنتی اکسیدانی شکلات، آنرا به یک جزء جدا نشدنی در برنامه‌های مراقبت از پوست در پاییز و زمستان تبدیل می‌کند. پس استفاده از کره ی بدن، ژل حمام یا اسکراب بدن های بر پایه ی شکلات در این فصل را در نظر داشته باشید. اگر تا بحال از محصولات بدن بر پایه ی شکلات استفاده نکرده‌اید، حتما یک بار آنرا امتحان کنید. بهترین زمان برای شروع، همین حالاست.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *