مراقبت از پوست در 40 سالگی

مراقبت از پوست در 40 سالگی

،با شروع دهه چهارم زندگی بانوان، تغییرات زیادی از جمله تغییرات هورمونی، کاهش حالت کشسانی پوست، لک و تیرگی بر اثر تماس با اشعه آفتاب، سلامت پوست آن ها را تهدید می‌کند. پس باید عزم تان را جزم کنید و در کنار داشتن خواب کافی و آرامش ذهنی، روند مراقبت‌های پوستی خود را بهبود بخشید.با رعایت این نکات طلایی مطمئنا سلامتی پوست خود را تضمین می‌کنید.

تغذیه پوست

با افزایش سن و در آغاز 40 سالگی کلاژن سازی پوست به شدت کاهش می‌یابد در نتیجه باید از کرم‌های حاوی کلاژن استفاده کرد که روند پیری پوست را به تاخیر بیندازد. این کرم‌ها از افتادگی پوست جلوگیری می کند و میزان چین و چروک را کاهش می‌دهد.

مرطوب کردن پوست

یکی از مهم ترین رازهای داشتن پوستی زیبا استفاده از کرم مرطوب کننده است. پس هر چه سریع‌تر کرم مرطوب کننده مناسب پوست خود را تهیه کنید و روزانه به صورت و گردن و دست‌هایتان بزنید.مرطوب کردن پوست بدن یکی از راه‌های جوانی شماست. زیرا پوست، رطوبت را جذب و درخشش بیشتری پیدا می‌کند.

استفاده از ماسک صورت

برای این منظور بهتر است هفته‌ای یک بار برای خود ماسک خانگی درست کنید و به صورتتان بزنید. مثلا ترکیبات عسل و زردچوبه یا ماسک خیار گزینه‌های پیشنهادی ماست.

آب زیاد بنوشید

این ساده‌ترین روش برای داشتن پوستی سالم است، دقیقا به راحتی آب خوردن! هیدراته نگه‌داشتن بدن موجب درخشش پوست شما می‌شود و سیاهی اطراف چشم را از بین می‌برد.

از مواد قندی دست بکشید

متاسفانه مصرف زیاد قند و شکر روی پوستتان ایجاد چین و چروک می‌کند بنابراین مصرف این مواد را محدود کنید.

استفاده از کرم‌های ضد آفتاب

وجود لکه های سیاه و چین و چروک، شما را پیرتر از سن واقعی‌تان نشان می‌دهد. پس چه در روزهای آفتابی و چه بارانی حتما از کرم ضدآفتاب مناسب پوست خود استفاده کنید.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *