پیشنهاد متخصص پوست درباره ی مزیت لایه برداری

پیشنهاد متخصص پوست درباره ی مزیت لایه برداری


لایه برداری یا پیلینگ روشی است که در آن لایه سطحی پوست برداشته میشود در واقع با این کار پوست های مرده از سطح پوست برداشته می شود و به جای آن پوستی تازه و نو روی سطح پوست دوباره ایجاد می شود.

توصیه دکتر اعتماد‌زاده به خانم‌های ایرانی برای چگونگی لایه‌برداری پوست

دکتر سیدحسن اعتمادزاده در گفتگو با خبرنگارسامانه خبری«سلامت‌نیوز»اظهار داشت: «پیلینگ یا لایه‌برداری در واقع نوعی پوست کندن و پوست انداختن است که لایه سطحی پوست توسط روش‌های مختلف برداشته می‌شود.

این متخصص پوست و مو وزیبایی تصریح کرد:«لایه‌برداری از سه طریق مواد شیمیایی، مکانیکی و استفاده از لیزر و با توجه به عمق پوست انجام می‌گردد.

وی افزود: در لایه‌برداری سطحی پوست، معمولا از مواد شیمیایی اسیدی با در صد متفاوت آلفا هیدروکسی اسید (AHA)، تری‌کلرواستیک اسید (TCA). استفاده می‌شود که خود شخص هم می‌تواند با مراجعه به داروخانه و تهیه دارو، این کار را انجام دهد.

اعتمادزاده گفت: در لایه‌برداری مکانیکی سطح پوست توسط دستگاه درم ابرشن با فرز الماس ومیکرودرم ابرشن با پرتاب کریستال‌های تراشیده می‌شود.

این متخصص پوست و مو وزیبایی اظهار داشت: لیزر دی‌اکسید کربن یکی دیگر از روش‌های لایه‌برداری پوست است که اشعه با عبور از روی پوست لایه سطحی یا ایپدرم را بر می‌دارد.

وی با بیان اینکه، استفاده از لیزر درمانی خطر ایجاد اِسکار یا جوشگاه دایمی‌ را در ناحیه تحت درمان، به وجود می‌آورد، ادامه داد: در صورتیکه این روش به دقت انجام نشود می‌تواند باعث از بین رفتن ضمایم پوست و زیبایی بیمار شود.

اعتمادزاده تصریح کرد: در لیزرهای شدید لایه عمیق پوست برداشته می‌شود و می‌تواند ایجاد لک و گوشت اضافه در محل جراحی کند.


این متخصص پوست‌و‌مو و زیبایی با اشاره به اینکه، لایه‌برداری معمولاً در افراد با رنگ پوست روشن انجام می‌شود، تاکید کرد: لایه‌برداری عمیق در افراد با پوست تیره می‌تواند ایجاد لک و ضایعات پوستی نماید.

وی افزود: البته اکثر خانم‌های ایرانی دارای پوست سبزه هستند و باید از روشهای لایه‌برداری شیمیایی با در صد پایین استفاده کنند تا دچار ضایعات پوستی نشوند.

اعتمادزاده گفت: افراد باید توجه کنند که لایه‌برداری تنها سطح پوست را تمیز می‌کند و در صورت عدم رعایت اصول بهداشتی و استفاده از کرم‌های ضد آفتاب مناسب، پوست مجدد می‌تواند به حالت قبل و حتی بدتر باز می‌گردد.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *