درباره ی کاشت ریش و سیبیل بدانید

درباره ی کاشت ریش و سیبیل بدانید

درمان قطعی کمبود سیبیل در لب بالایی یا برای ریزش مو در این ناحیه کاشت سیبیل بر صورت به صورت طبیعی نام دارد. ریشه های مو که برای جایگزینی سیبیل باید کاشته شوند، مشابه کاشت مو از پشت گردن استخراج می شوند. به همین دلیل، لایه پوست مودار بریده می شود و یکی یکی به ریشه های مو تقسیم می شود. سپس، ریشه های مو یکی یکی در نواحی فاقد سیبیل کاشت می شوند.

ریشه های مو کاشته شده مشخصه های قبلی خود را حفظ می کنند و سیبیل به رشد خود ادامه می دهد. از این رو سیبیل باید در فواصل معین بریده شود. وقتی ریشه های مو در فاصله نزدیک به یکدیگر کاشت شوند، نمی توان آنها را تغذیه کرد. به همین دلیل است که تراکم کاشت باید به آنها امکان تغذیه شدن را بدهد. پس از کاشت و رشد مو ( پس از حدود 4 تا 6 ماه)، در برخی از نواحی که موی سیبیل خیلی کمی وجود دارد، کاشت سیبیل دوباره انجام می شود.

جای زخم، جای زخم عمل جراحی، جای زخم سوخته شده، ریزش سبیل همه با کاشت ریش و سیبیل پوشش داده می شوند. در مواردی که افراد فاقد ریش هستند نیز از طریق کاشت سیبیل درمان می شوند. تنها شیوه FUE باید در کاشت سیبیل مورد استفاده قرار گیرد، زیرا اثر بخشی شیوه FUT چندان مطلوب نیست. ریشه های مو با دستگاه های 0.6 تا 0.7 میلی متری بدون استفاده از موتور استخراج می شوند، و به طور همزمان باید بدون برش پوست کاشت شوند و از این رو فرآیند کاشت کوتاه تر می شود و بافت مردگی سلول اتفاق نمی افتد، زیرا ریشه ها فورا کاشت می شوند.

وقتی 100 ریشه در فردی که سیبیل دارد، کاشته می شود، ظاهر بدون ریش از بین می رود، اما در صورتی که به ریش های پرتراکم تری نیاز باشد، این تعداد افزایش پیدا می کند. در هنگامی که کاشت ریش از طریق شیوه FUE صورت می گیرد، مهم نیست که تراکم آن زیاد یا کم باشد، ریش کاشته شده به قدری طبیعی به نظر می رسد که آرایشگر نمی تواند آن را تشخیص دهد.

با استفاده از روش FUE، تعداد ریشه مورد نیاز را می توان با توجه به زاویه توسعه طبیعی استخراج کرد و کاشت. کاشت سیبیل به قدری عمل مهمی است که توسط دستیاران نمی تواند انجام گیرد و خود دکتر باید کاشت را انجام دهد.

کاشت ریش

کاشت ریش با استخراج ریشه های غیرضروری ریش برای ضخیم کردن ناحیه دارای ریش خیلی کم انجام می شود. در این مورد، ریشه های غیرضروری روی استخوان گونه در ناحیه ای که ریش خیلی کمی وجود دارد، استخراج شدند و درست در زیر آن کاشت شدند. وقتی استخراج با نوک سوزن هایی 0.6 تا 0.7 میلی متری به صورت دستی و به دقت صورت بگیرد، هیچ جای زخمی باقی نمی ماند. به همین شکل، با استخراج مطلوب، ریشه ها را می توان از بخش پایینی ریش، سینه، بخش های پایینی پشت گردن و حتی استخوان گونه استخراج کرد و در بخش های مورد نیاز کاشت. استخراج ریشه از بخش های متراکمی که ظاهر مناسبی ندارند، همچنین اپیلاسیون دائمی را عرضه می کند که یک مزیت به حساب می آید.

ریش مثل مو نیست. تراکم ریش در هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد. فردی که ریش خیلی کمی دارد احساس بدی به خاطر این کمبود ندارد. به همین دلیل است که عموما برای کاشت به ریش زیادی نیاز نیست.

در مورد ریزش ریش جزئی، کاشت ریش با در نظر گیری تراکم ناحیه پیرامون صورت می گیرد. در صورتی که فرد ریش نداشته باشد، بنابر درخواست شخص و با توجه به محدودیت ها، بین 1000 تا 3000 ریشه کاشت می شود.

عموما کاشت 3000 ریشه نتایج فوق العاده ای دارد. در صورتی که کاشت تنها در ناحیه سیبیل صورت می گیرد، 400 تا 800 ریشه کفایت می کند. ناحیه استخراج بعد از یک تا دو هفته ظاهر صورتی رنگی پیدا می کند. در ناحیه استخراج روی بدن یا پشت گردن هیچ جای زخمی باقی نمی ماند. در عمل هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم که حتی وقتی 10000 ریشه از پشت گردن استخراج شد، هنوز قابل تشخیص نبود.

ناحیه استخراج به دلیل لخته های خونی که با سوزن ایجاد شده است ظاهری به رنگ قرمز تیره پیدا می کند و با اولین دوشی که می گیرید از بین می رود. نواحی کاشت ریش و سیبیل را می توان 24 تا 48 ساعت بعد از عمل شستشو داد و ریش با از بین رفتن لخته های خونی نمایان می شود و ظاهر ریشی را دارد که 2 یا سه روز است که اصلاح نشده است. برای تغذیه بهتر ریش کاشت شده توسط بدن، در ناحیه بدن ساخت خون افزایش پیدا می کند و به همین نحو نقاط قرمزرنگ کوچی در عرض 2 تا 3 روز بوجود می آیند. این نقاط پس از 1 تا 2 هفته از بین می روند.

با تیغ های معمولی نمی توان تا 6 ماه پس از عمل ریش و سبیلی که پس از کاشت رشد کرده اند را اصلاح کرد. توصیه می شود که پس از 6 ماه ( حداقل) اولین اصلاح صورت انجام شود.

پس از دو هفته، بعضی از بخش های ریش و سیبیل کاشت شده به صورت موقتی از بین می روند که به آن شوک پس از عمل می گویند. 4 تا 8 ماه پس از آن تمامی ریش های از دست رفته جایگزین می شوند. افزایش کیفیت در ریشه های مو برای 2 سال ادامه پیدا می کند.

روش و طریقه کاشت ریش و سبیل

کاشت ریش و سبیل را می توان از سن 20 تا 22 سالگی آغاز کرد، در این سنین هورمون ها در سطح پایه قرار دارند. هم اکنون کاشت ریش و سیبیل بر صورت به صورت طبیعی در تهران و سایر شهرستانها انجام میشود.

این روش برای مردانی مناسب است که می خواهند موی بناگوش خود را افزایش دهند و ریش دو روز اصلاح نشده را دوست دارند، اما موی ریش آنها به صورت نامنظم و به صورت ناقص رشد پیدا می کند.

کاشت ریش و سیبیل به صورت طبیعی در میان مردانی صورت می گیرد که اصلا ریش ندارند و همچنین در مردان سالمی که در ناحیه های ای از ریش خود دچار طاسی منطقه ای هستند. کاشت در ناحیه ای که جای زخم وجود دارد، یکی از رایح ترین روش های انجام شده است.

طریقه کاشت ریش و سیبیل برای هر کسی که روی پوست فرق سر خود مو دارد، قابل انجام است. این عمل با استخراج ریشه های مو از ناحیه بین دو گوشی که موی نازکی دقیقا بالای پشت گردن قرار دارد یا از ناحیه بالای گوش ها صورت می گیرد.

گرافت ها از مکان اهدا کننده- پشت فرق سر گرفته می شوند. پس از آن، این گرافت های استخراج شده در بخش های طاس منطقه ای ریش و سیبیل کاشت می شود. به دلیل میزان زیاد موی از مکان اهدا کننده، تقریبا در یک جلسه تمامی بخش های طاس منطقه ای پوشش داده و معالجه می شوند. بنابراین کاشت ریش یا سبیل معمولا نتایج فوق العاده ای را در بردارد. موی کاشته شده به صورت طبیعی همانند موهای دیگر صورت رشد می کند و می توان آن را کوتاه یا اصلاح کرد.

موی صورت با بی هوشی موضعی کاشته می شود و با بی هوشتی موضعی هیچ ورمی ایجاد نمی شود. عموما فردی که فاقد سیبیل است، باید بین 500 تا 100گرافت بکارد. برای ریش، این میزان بین 2000 تا 3500 گرافت است. و برای موی بناگوش این میزان بین 750 تا 1500 گرافت است. پس از کاشت ریش و سیبیل بر صورت، صورت ظاهری طبیعی خواهد داشت.

پس از سه هفته، موی صورت کاشته شده کمی میریزد و این مساله طبیعی است. و موی ریخته شده پس از 4 تا 6 ماه ظاهر می شود. و کیفیت موی کاشته شده در عرض دو سال بهتر می شود.

10 روز پس از عمل، باید با استفاده از قیچی آنها را کوتاه کرد تا به آنها این امکان داده شود تا بزرگتر شوند. بهتر است صورت 8 تا 9 روز بعد از عمل اصلاح نشود. در حین جویدن نباید سر، دهان و وصورت را تکان بدهید. در طول چند روز اول پس از عمل، بهتر است مایعات بنوشید و سوپ و غذای خرد شده خورده شود.

در کاشت ریش و سیبیل به صورت طبیعی، روش FUE در افرادی صورت می گیرد که با کوتاه کردن موی سر مشکلی ندارند و شیوه FUT برای کسانی صورت می گیرد که نمی خواهند سر خود را به طور کامل اصلاح کنند.

در طول دوره درمان، پوست کبره های قرمز رنگی دارد که پس از یک هفته یا ده روز بدون برجا گذاشتن جای زخم به ظاهر نرمال خوب برمی گردد. موی کاشته شده در ناحیه ریش و سبیل را نمی توان با چشم مسلح از موی ریش و سبیل فرد تشخیص داد. نتایج طبیعی و دائمی است.

مزایا

یکی از مهم‌ترین مزایای کاشت ریش و سبیل که آقایان به آن می‌کنند آن است که جذابیت و زیبایی ظاهری آن‌ها بیشتر می‌شود. هر انسانی تمایل دارد که ظاهر زیبا و جذاب‌ داشته باشد. کاشت یک ریش خوب باعث ایجاد یک خط ریش منظم و تمیز می‌شود و با ظاهر جذاب و مردانه‌ای که برای شخص فراهم می‌کند، زیبایی چهره او را بهبود می‌بخشد. انجام این عمل مزایای متعدد دیگری نیز دارد. مثلاً اینکه اگر در صورت شما جای سوختگی یا لکه‌های دیگری وجود داشته باشد، می‌توان به‌خوبی و با ظرافت آن را در زیر ریش پنهان کرد

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *