موهای خود را زیاد نشورید

موهای خود را زیاد نشورید

اگر می خواهید استحکام موهایتان را حفظ کنید، باید به خاطر داشته باشید که موهای شما به طور طبیعی قادرند از خود مراقبت کنند. البته استفاده ی جزئی از محصولات مراقبتی ساختگی آسیبی به موها نمی زند، اما به شرطی که از محصولات مناسب موهایتان استفاده کنید و از همه مهم تر آنکه، این محصولات را به درستی به کار ببرید.

1-رنگ موهایتان خیلی زود از بین می رود

اگر موهایتان را هایلایت یا رنگ می کنید، با توجه به مدت زمانی که رنگ درخشان و پررنگ باقی می ماند، می توانید متوجه شوید که موهایتان را زیاد می شویید یا نه. علاوه بر این، شما باید از شامپوها و نرم کننده های مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

شما می توانید ۳ تا ۴ بار در هفته، موهای خود را با شامپو و نرم کننده یا ماسک مخصوص موهای رنگ شده، شست و شو دهید.

بین هر بار شست و شوی موهایتان هم می توانید با استفاده از شامپوهای خشک، موهای خود را تجدید کنید.

2-موهایتان خشک و وز است

افراط در شستن موها می تواند روی بافت موها هم تأثیر بگذارد. کمبود کلی رطوبت به دلیل پاک شدن چربی طبیعی پوست سر، می تواند باعث خشکی و پوسته پوسته شدن پوست سر شود. با خشک شدن پوست سر، موها هم خشک خواهند شد.

در این حالت، موها مات تر می شوند و رفته رفته درخشندگی خود را از دست می دهند. بنابراین باید از محصولات مرطوب کننده استفاده کنید تا با نرم کردن، قابل کنترل کردن و از همه مهم تر، مغذی کردن هر چه بیشتر کوتیکول های مو، به ترمیم آن ها کمک کنند.

3-موهایتان ،موخوره دارد

اگر متوجه شده اید که بیشتر از قبل دچار موخوره می شوید، این مسأله هم می تواند نشانه ی افراط در شستن موها باشد. موهای خیس بسیار بیشتر مستعد آسیب دیدگی و شکستگی هستند. بنابراین هر چه بیشتر موهایتان را بشویید، امکان شکستگی تارهای موهایتان را بیشتر به وجود می آورید.

4-موهایتان درخشندگی اش را به کلی از دست داده

از آنجایی که زیاده روی در شستن موها باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست سر می شود، این مسأله کاهش درخشندگی موها را هم به دنبال دارد.
مویی سالم محسوب می شود که درخشندگی داشته باشد.

بنابراین اگر موهای درخشانی ندارید، به این معنی است که موهای شما رطوبت ندارند. شامپو چربی طبیعی موها را از بین می برد و به این ترتیب، لایه ی عمیق تر تارهای مو بدون محافظ باقی می ماند. شستن بیش اندازه ی موها حتی می تواند منجر به انباشت باقی مانده ی مواد شوینده روی پوست و موها شود.

5-موهایتان زیاد شوره می زند

این اتفاق زمانی رخ می دهد که پوست سر بیش از حد خشک می شود و شروع به پوسته پوسته شدن می کند. بنابراین کمتر کردن تعداد دفعات شستن موها کمک می کند به غدد چربی پوست فرصت دهید کار خود را انجام دهند و به کف سر به طور طبیعی رطوبت دهند. اگر شوره ی سرتان خیلی شدید است، استفاده از لایه بردارهای مخصوص پوست سر و همینطور محصولات درمانی درخت چای که مخصوص مو هستند می تواند به حل مشکل کمک کند. تا رفع کامل شوره ها، از شامپوهای ضدشوره هم حتماً استفاده کنید.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *