کاشت موی طبیعی چیست؟

کاشت موی طبیعی چیست؟

کاشت موی طبیعی و قابل رشد، روشی که سبب بازگرداندن موهای از دست رفته می گردد, پیوند موی طبیعی می باشد. موهای پیوندی از نواحی خاصی از سر برداشته شده و به نواحی مورد نظر انتقاب می یابد و جریان خون غنی موجود در پوست سر سبب حفظ حیات این فولیکول های کاشته شده می شود.

بهترین روش کاشت مو

کاشت موی طبیعی به روش جدید راحت، قابل پیش بینی و نتایج آن مورد رضایت اکثر بیماران است. با وجودی که فرایند کاشت موی طبیعی ساده و بی خطر است اما رعایت نکات ایمنی جهت حفظ سلامت بیماران و دریافت نتایج بهتر، ضرورت پیدا می‎کند. این فرایند با استفاده از تجهیزات جراحی انجام و علائم حیاتی بیمار مرتبا کنترل می‎شود. کاشت موی طبیعی ظرافت بالایی دارد و به همین دلیل دقت در کار اهمیت پیدا می‎کند. یک مورد مهم برای کاشت مو، سرعت عمل است. به همین دلیل در کلینیک‎ها‎ی کاشت مو، تیم چند نفره ای حضور دارد که زیر نظر پزشک عمل می‎کنند.

کاشت موی طبیعی بدون نیاز جراحی صورت می گیرد و در تمام طول مدت کاشت، بیمار هوشیار است. حتی می‎تواند با گوشی همراه خود بازی و یا فیلم تماشا کند. مدت زمانی که برای کاشت مو تخمین زده شده است، بین 4 تا 6 ساعت است که در این مدت، بیمار می‎تواند برای خوردن و آشامیدن نیز اقدام نماید. به همین دلیل فرایند کاشت موی طبیعی بدون هیچگونه خطر و کاملا ایمنی و بی دغدغه انجام می‎شود.

مراحل مقدماتی برای کاشت موی طبیعی

زمانی که فرد برای کاشت موی طبیعی تصمیم می‎گیرد، ابتدا باید یک کلینیک را با توجه به میزان تخصص، مهارت، سابقه کار، تجربه پزشک و مراقبت‎ها‎ی پس از کاشت، انتخاب و با حضور در کلینیک، فرم‎ها‎ی مربوطه را تکمیل نماید. سپس توسط مشاور کلینک، زمان کاشت مو مشخص می‎شود که با فرار رسیدن موعد مشخص شده، فرد باید در کلینیک حضور پیدا کند. لباس‎ها‎ قبل از انجام عمل، تعویض می‎شوند. بیمار به اتاق عمل راهنمایی و آماده پیوند مو می‎شود. در این مرحله، گرفتن رگ، اندازه گیری فشار خون، پانسمان سر، مشخص کردن ناحیه دهنده مو در پشت سر و بی حس کردن این ناحیه، از جمله مقدمات انجام کاشت مو می‎باشد که توسط پزشک صورت می‎گیرد.

برداشت گرافت از ناحیه سر

پزشک نواحی که باید مو کاشته و برداشته شوند را بی حس می‎کند و با بررسی دقیق، از منطقه مو دهنده، یک نوار باریک را برداشته و در برخی مواقع بخیه می‎زند (در برخی از روش های برداشت مو به بخیه زدن نیاز نیست). چگونگی برش دادن و برداشت این نوار و همچنین روش بخیه زدن باید به گونه ای انجام شود که جای بخیه بر جای نماند و خط آن در ناحیه پشت سر قابل تشخیص نباشد، موهایی که برداشته می‎شوند، توسط تیم تقسیم به واحدهای فولیکولی تقسیم می‎گردد. سپس پزشک ناحیه مورد نظر را آماده می‎کند. یکی از مزایای کاشت موی طبیعی امکان انتخاب محل کاشت مو توسط بیمار می‎باشد. در ناحیه گیرنده مو، شکاف های کوچکی ایجاد می‎شود تا فولیکول های تقسیم شده در آنها گذاشته شود. بی حس کردن موضع سر یک نکته مهم در این مرحله است تا بیمار در زمان ایجاد شکاف، دردی را حس نکند.

نحوه آماده کردن گرافت‎ها‎ی فولیکولی برای کاشت مو

محل رشد موها به گونه ای است که در آن 1 تا 4 مو رشد می‎کند. بنابراین زمانی که مو کاشته می‎شود پزشک با توجه به این معیار گرافت‎ها‎ به اندازه ظریف برداشته و در شکافهای ایجاد شده می‎کارد. روشی که پزشک برای کاشت مو استفاده می‎کند، روش فولیکولار یونیت است، تقسیم گرافت‎ها‎ یک مرحله مهم در پیوند و کاشت موهای طبیعی است که باید با دقت انجام شود که با بزرگنمایی صورت می‎گیرد.

پس از آماده شدن شکاف های کوچک ناحیه گیرنده، گرافت‎ها‎ی ظریف تهیه شده توسط تکنسین‎ها‎ی تیم کاشته می‎شوند. قبل از کاشت مو، آزمایشات لازم انجام می‎شود و بنابراین با تشخیص پزشک گرافت‎ها‎ کاشته می‎شوند. به همین دلیل با کاشت گرافت‎ها‎، بدن بیمار بخوبی آنها را می‎پذیرد و مشکل پس دادن گرافت وجود ندارد، پس از مرحله کاشت مو دلمه‎ها‎ی کوچکی روی هر کدام از نقاط کاشت در سر ایجاد می‎شود که نهایتا 5 تا 10 روز بعد، از بین می روند. در منطقه کاشت موی طبیعی هیچ دردی احساس نمی شود. ممکن است پس از اتمام کار، بخیه‎ها‎ی پشت سر کمی سوزش داشته باشند که با تجویز مسکن رفع می شود.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *