درمان خانگی جوش صورت هورمونی

درمان خانگی جوش صورت هورمونی


یکی از شایع ترین مشکلات در صورت، جوش صورت می باشد که گاهی اوقات ممکن است این جوش ها روی گردن، قفسه سینه، پشت و شانه ها نیز ظاهر شود. هنوز هیچ علت قطعی برای بروز جوش کشف نشده است. در این مقاله راهکارهای موثر خانگی برای درمان جوش صورت هورمونی را آماده کرده ایم. با ما همراه شوید. تغییرات هورمونی یکی از عوامل مهم ایجاد جوش صورت بر روی پوست می باشند. برای آشنایی بیشتر با دلایل جوش صورت هورمونی و راه های ساده درمان آن با اینفوسلامت همراه باشید.

جوش صورت هورمونی

جوش هورمونی دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسد. جوش هایی که به نوسانات هورمون شما وابسته است.
اگرچه این جوش ها معمولا با نوسانات هورمون در بلوغ ارتباط دارد، جوش هورمونی می تواند بزرگسالان هر سن را تحت تاثیر قرار دهد. این نوع آکنه بیشتر در زنان رایج است. تعدادی از عوامل ممکن است به ایجاد جوش صورت هورمونی کمک کنند، از جمله قاعدگی و یائسگی.

درمان جوش صورت هورمونی

درمان سنتی جوش صورت هورمونی
داروهای بدون نسخه موضعی برای درمان جوش های صورت خیلی خفیف معمولا موفق نیستند.
این به این علت است که جوش های صورت هورمونی معمولا به صورت کیست هستند. کیست های زیر پوست، خارج از دسترس از بسیاری از داروهای موضعی است.
داروهای خوراکی می توانند از داخل بدن کار کنند تا هورمون ها را متعادل کنند و پوست را پاکسازی کنند. گزینه های رایج عبارتند از داروهای ضد بارداری دهان و داروهای ضد آندروژن.

درمان خانگی جوش صورت هورمونی

در برخی از موارد، می توان برای از بین بردن جوش صورت ملایم از درمان مبتنی بر گیاه استفاده کرد.
درمان های طبیعی معمولا عوارض جانبی گزینه های تجویزی را ندارند. اما ممکن است آنقدر موثر نباشند. تحقیقات در مورد گزینه های طبیعی هنوز بسیار کم هستند،. با پزشک خود درباره خطرات احتمالی صحبت کنید و مطمئن شوید که درمان جوش صورت با داروی گیاهی با داروهایی که شما مصرف می کنید تداخلی ندارد.
چای سبز
چای سبز برای کاهش التهاب در بدن شناخته شده است. لوسیون ها و ژل ها حاوی حداقل 2 درصد عصاره چای سبز می تواند مفید باشد. همچنین نوشیدن روزانه چند فنجان چای سبز می تواند به محافظت از پوست و درمان جوش صورت شما کمک کند.
آب لیمو ترش تازه
لیمو ترش برای از بین بردن جوش های صورت بسیار مفید است. لیموی تازه را روی صورت تان بمالید تا همه جای صورت تان کاملا به لیمو آغشته شود. این کار را به مدت 2 الی 3 هفته مداوم انجام دهید تا نتیجه را مشاهده کنید.
سیر
سیر می تواند به شما کمک کند تا دیگر جوش های صورتتان را نبینید. سیر دارای خاصیت آنتی باکتریال و سولفور است که تأثیر شگفت انگیزی در از بین بردن جوش های صورت دارد. سیرها را له کنید و روی قسمت های دارای جوش پوستتان بگذارید و پس از چند دقیقه آنها را بشویید.
چه کار های دیگری می توانم برای از بین بردن جوش صورت هورمونی انجام دهم؟
صورت خود را صبح و عصر شستشو دهید.
مقدار بیش از اندازه از هر نوع محصول ضد جوش را اعمال نکنید. اعمال بیش از حد می تواند پوست شما را خشک و باعث تحریک شود.
هر روز کرم ضدآفتاب بزنید.
در صورتی که پوست چرب دارید و مستعد جوش زدن هسید، توصیه می شود از مواد آرایشی کمتر استفاده کنید.

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *