ویتامین، موادمعدنی و سلامتی

ویتامین، موادمعدنی و سلامتی

ویتامین، موادمعدنی و سلامتی

ویتامین‌ها را باید به صورت روزانه مصرف کرد. برای این منظور می‌توانید از مولتی‌ویتامین استفاده کنید. البته بهتر است نیاز بدن خود را با خوردن میوه و سبزیجات تازه که غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند تأمین کنید. جالب است بدانید بیشتر مردمی که سالم به نظر می‌رسند دچار کمبود ویتامین و مواد معدنی هستند. کمبود ویتامین‌ها می‌تواند سبب از بین رفتن سلول‌های پوست شود و اگر ویتامین‌های موردنیاز پوست به آن نرسد پوست کدر شده و لک‌ها ایجاد می‌شود.تحقیقات مختلف نشان داده است که تعداد معینی از ویتامین‌ها و مواد معدنی اگر جذب بدن شوند بر ظاهر و زیبایی پوست تأثیر مثبت می‌گذارند همچنین این ویتامین‌ها به‌سلامت عمومی بدن (به خصوص در خانم‌ها) کمک می‌کند. در مقاله ” ویتامین، موادمعدنی و سلامتی ” به شرح هر ویتامین میپردازیم.

 

ویتامین K

بهترین منبع غذایی برای ویتامین K سبزیجات برگ‌دار سبز است. ویتامین K کبودی‌ها را کاهش می‌دهد، می‌تواند در کاهش سیاهی زیر چشم مؤثر باشد. لکه‌های خونی که ناشی از سالخوردگی است را درمان می‌کند.

 

ویتامین F

یک اسید چرب حیاتی است که در حقیقت یک بلوک ساختمانی از سطح پوست را تشکیل می‌دهد. این ویتامین به پوست در ساختن یک سد محافظ برای بدن کمک می‌کند، درمانی برای جوش و آکنه است و پوست را مرطوب می‌کند.

 

ویتامین E

این ویتامین برای رشد بافت‌های سالم لازم است؛ و یک آنتی‌اکسیدان فوق‌العاده پایدار است. بهترین منابع غذایی برای ویتامین E عبارتند از: جوانه گندم، دانه‌ها، روغن گیاهی، سبزیجات برگ‌دار سبز و حبوبات کامل.

ویتامین، موادمعدنی و سلامتی
ویتامین، موادمعدنی و سلامتی

ویتامین D

این ویتامین برای تکثیر سلول‌های پوست و جذب کلسیم لازم است. بهترین منابع ویتامین D عبارتند از: زرده تخم‌مرغ، ماهی قزل آلا، جگر و شیر. ویتامین D پوست را مرطوب می‌کند.

 

ویتامین C

این ویتامین برای تولید کلاژن لازم است و بدن نمی‌تواند آن را بسازد بنابراین باید بوسیله غذا تأمین شود. همینطور برای خنثی کردن رادیکال‌های آزاد بدن به آن احتیاج دارد.

 

ویتامین A

این ویتامین برای رشد طبیعی، تکثیر و بازسازی سلول‌های پوست بسیار ضروری است. همچنین در سلامت گلبول‌های قرمز خونی و سیستم ایمنی بدن نقش حیاتی بازی می‌کند و آنتی‌اکسیدان نیز هست.

مشاوره

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره به ما در ارتباط باشید

مشاوره با آبنوس

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *