زمان مراجعه به پزشک پوست

زمان مراجعه به پزشک پوست

زمان مراجعه به پزشک پوست

زمان مراجعه به پزشک پوست: هنگامی که یکی از ۷ نشانه زیر را در پوست خود مشاهده کردید به متخصص پوست مراجعه کنید.

تشخیص اشتباه

اگر شما مسائل آزاردهنده پوستی مانند پف زیر چشم، لکه‌های تیره، یا قرمزی‌های شدید را تجربه می‌کنید که به محصولات موجود در بازار جواب نمی‌دهند، بهتر است که از کمک متخصص استفاده کنید تا اینکه خودتان تشخیصی بدهید و به داروخانه مراجعه کنید. درمان‌ها و کارهای درون مطب مانند لیزر، لایه‌برداری و تزریق یک دنیا تفاوت ایجاد می‌کند که برای بهره بردن از آن‌ها باید به دیدن یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک بروید. لطفا برای یک تزریق ناقص و نادرست بوتاکس سراغ آرایشگر یا دندانپزشکی که در نزدیک خانه‌تان است نروید.

 

قرمزی شدید

تغییرات بزرگ و دشوار زندگی فقط از لحاظ احساسی سخت نیستند، بلکه از لحاظ جسمی هم آزارهایی ایجاد می‌کنند. توروک می‌گوید آن‌ها حتی می‌توانند باعث قرمزی پوست شوند.

 

لکه قهوه ای

مِلاسما (یک واکنش هورمونی به رویارویی با تابش خورشید که باعث ایجاد لکه‌های تیره بر صورت، به طور معمول روی پیشانی و لب بالا می‌شود) یک مشکل آزاردهنده است. وروک می‌گوید اگر بعد از دو هفته از استفاده درمان‌های رایج نتیجه‌ای نگرفتید به متخصص پوست مراجعه کنید. آن‌ها می‌توانند عوامل روشن‌کننده قوی‌تر، لایه‌بردار‌های شیمیایی، لیزر‌درمانی و ضد‌آفتاب‌هایی فراهم بیاورند که نتایج قابل ملاحظه‌تری حاصل کند.

زمان مراجعه به پزشک پوست
زمان مراجعه به پزشک پوست

حساسیت به نور خورشید

اگر اخیرا نسبت به نور خورشید حساسیت بیشتری پیدا کرده‌اید (که همراه با دردهای عضلانی و خستگی مفرط است) برای آزمایش خون و بیوپسی به دکتر پوست مراجعه کنید. به گفته متخصص پوست، هلن توروک، اینها نشانه lupus (بیماری پوستی که ایجاد زخم می‌کند) سیستماتیک است که نیاز به درمان دقیق دارد.

 

جوش های ثابت

خیلی غیر‌معمول نیست که در بیست یا سی سالگی هم آکنه و جوش داشته باشید، اما از نظر متخصص پوست، فردریک برندت، اگر محصولاتی که برای درمان این موارد استفاده می‌شوند را به کار بردید و در طی دو تا سه ماه موفقیت چندانی نداشتید، وقتش هست که به یک متخصص مراجعه کنید. او می‌گوید: “متخصصین مسئله را بررسی می‌کنند تا مشخص شود مشکل شما به دلیل اختلالات هورمونی است یا داروهایی که مصرف می‌کنید. یک مشاوره جدی و کامل باید مشخص کند که چه چیز از داخل یا خارج بر پوست شما اثر گذاشته است.”

 

خارش بدون توقف

اگر جایی از بدنتان برای هفت روز یا بیشتر می‌خارد، دیگر وقتش است که سراغ یک متخصص بروید. (نکته: ممکن است این اتفاق در نتیجه یک واکنش آلرژیک به مواد دارویی باشد، پس هر زمان که شروع به مصرف دارویی جدید می‌کنید، حواستان جمع باشد)

 

آفتاب سوختگی

اگر تا به حال برای برنزه کردن به سالن زیبایی مراجعه کرده‌اید یا حتی به خاطر آفتاب گرفتن سوخته‌اید (حتی اگر سالها پیش بوده است)، باید هرچه زودتر به دکتر پوست مراجعه کنید. با اینکه همه باید برای چک کردن کردن خال‌های خود به دکتر مراجعه کنند، آن‌هایی که عاشق آفتاب هستند باید به طور خاص چک کنند تا چیز غیرطبیعی در حال رخ دادن نباشد. تشخیص به موقع نقاط سرطانی می‌تواند زندگی شما را نجات دهد.

مشاوره

در صورت نیاز به هرگونه مشاوره به ما در ارتباط باشید

مشاوره با آبنوس

0 نظرات

نظرتان درباره این نوشته

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *